Rozpoczyna się 3. Festiwal Nowego Kina Francuskiego

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Przegląd filmów francuskich odbędzie się w ramach 3. Festiwalu Nowego Kina Francuskiego w dniach 13-19. kwietnia br. Oprócz Warszawy, która będzie centrum wydarzenia, festiwal również zagości we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i w Poznaniu. Wszystkie z proponowanych francuskich produkcji były wcześniej chwalone i nagrodzone na wielu festiwalach filmowych.

sxc


Wydarzenie rozpocznie film dokumentalny o piłkarzu światowej renomy, Zinedine Zidane. „Zidane, portret XXI w.” Philippe’a Parreno ma za zadanie rozbudzić sportowego ducha w Polsce przed Euro. Film otrzymał Złotą Kamerą w Cannes w 2006 roku i Cezara w 2007. Innym polecanym obrazem jest również „Poliss” Maiwenn’a La Vesco, który opowiada o życiu prywatnym i zawodowym policjantów.

Będzie można również zobaczyć „Ministra” Pierre’a Schellera, który został uznany za thriller polityczny. Inna ciekawą propozycja są też „Przystojniaki” Riada Sattaufa, inteligentna komedia o życiu nastolatków. Wydarzenie organizuje Instytut Francuski w Polsce i firma Gutek.

Edyta Bryła
Wyborcza, muranow.gutekfilm.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry