Prawie pół miliarda ludzi na świecie korzysta z WiFi

AKTUALNOŚCI, INTERNET, ŚWIAT

Computerworld poinformował,że według raportu firmy analitycznej Strategy Analytics z USA, 439 mln gospodarstw domowych na świecie jest wyposażonych w rozwiązania bezprzewodowego dostępu do Internetu Wi-Fi.

sxc

Raport, opracowany przez analityków stwierdza, że w końcu 2011 roku 25 proc. gospodarstw domowych na świecie czyli 439 mln posiada rozwiązania bezprzewodowego dostępu do Internetu Wi-Fi. Najwyższy stopień penetracji Wi-Fi w końcu 2011 – ponad 80 proc. – posiadała Korea Płd.

Inne kraje o wysokim stopniu penetracji Wi-Fi w gospodarstwach domowych to W.Brytania, Francja i Niemcy. We wszystkich tych krajach ponad 70 proc. gospodarstw domowych posiada sieć Wi-Fi, przy czym stopień penetracji w W.Brytanii jest najwyższy – 73,3 proc. USA znajdują się poza tą czołówką – z penetracją rzędu 61 proc.

Według Strategy Analytics rozwój usług szerokopasmowego Internetu oraz urządzeń z wbudowanymi modułami sieciowymi Wi-Fi sprzyjać będzie rozpowszechnieniu tego standardu dostępu.

Jak uważają analitycy, w 2016 roku liczba gospodarstw domowych posiadających dostęp Wi-Fi wzrośnie do 800 mln a globalna penetracja wyniesie wtedy 42 proc. Największy wzrost nastąpi przy tym w Chinach, gdzie do 2016 roku dostęp Wi-Fi zyska 110 mln gospodarstw domowych. Już obecnie Chiny posiadają największą liczbę domowych użytkowników Wi-Fi, przed USA i Japonią.

Z kolei według innego raportu firmy analitycznej Infonetics Research wyraźny wzrost jest też obserwowany na rynku sprzętu sieci bezprzewodowych LAN. W IV kw. 2011 rynek ten miał najwyższą wartość, osiągając sprzedaż na poziomie 893 mln USD. Według analityków oznacza to, że nie tylko gospodarstwa domowe, ale także firmy modernizują swoją infrastrukturę internetową, aby wspomóc urządzenia nowej generacji, włączane do ich sieci bezprzewodowych.

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry