Reese Witherspoon – atrakcyjna blondynka

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA

Jeśli powiemy: młoda sympatyczna amerykańska aktorka, trudno zgadnąć o kogo chodzi. Wszystkie kobiety-artystki w Hollywood są piękne i w sumie zawsze wyglądają dobrze. Natomiast jeśli dać niewielką podpowiedź: atrakcyjna kobieta, przez którą między dwoma prawdziwymi mężczyznami wynikła wojna na śmierć i życie, to już niektórym miłośnikom kina da się zgadnąć, że chodzi mianowicie o Reese Witherspoon, która ostatnio wcieliła się w rolę Lauren w filmie „A więc wojna”.

Atrakcyjna blondynka, która ma ulubioną pracę, fajną przyjaciółkę i jeden duży problem: jest samotna. Tak można opisać rolę aktorki we wcześniej wspomnianym filmie. A teraz warto dowiedzieć się, jak ona wyglądała i o czym marzyła w rzeczywistości.

Reese Witherspoon urodziła się 22 marca 1976 roku w Baton Rouge (stan Luizjana, USA). Jej rodzice byli lekarzami. Więc nic dziwnego, że dziewczyna też marzyła o profesji lekarza. Jednak moment, w którym zmieniła swoją decyzję, minął bardzo niezauważalnie. Już w wieku 7 lat pojawiła się w reklamie kwiaciarni, a w 11 – wygrała konkurs Młodych Talentów. Wtedy zaczęła uczęszczać na zajęcia aktorstwa. Reese uczyła się w prestiżowej prywatnej szkole dla dziewcząt Harpeth Hall w Nashville.

W 1991 roku zadebiutowała na dużym ekranie rolą Dani w filmie „Człowiek z księżyca”. Później pojawiła się w obsadzie obrazów „Jack Niedźwiadek”, „W sercu Afryki” oraz serialu dla stacji CBS „Return to Lonesome Dove”. Żadna z produkcji nie odniosła dużego sukcesu i nie zrobiła z Reese Witherspoon znanej aktorki.

Dziewczyna zrezygnowała z grania i zaczęła studia na wydziale literatury angielskiej na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii, żeby już za rok znów zmienić swoją decyzję i wrócić do kina z nowymi siłami. Zagrała w thrillerze „Strach”, filmach „Spojrzenie mordercy”, „Półmrok” oraz „Miasteczko Pleasantville”.

Po narodzinach córki Reese myślała o tym, żeby rzucić karierę aktorską i całkowicie poświęcić się rodzinie, jednak jak zawsze nie była w stanie porzegnać się z ulubioną sprawą. Otrzymała role w serialu „Przyjaciele”, filmach „American Psycho”, „Mały Nicky” i „Łabędzie nutki”.

Druga fala popularności nastąpiła wraz z komedią z 2001 roku „Legalna blondynka”. Reese Witherspoon zagrała rolę blondynki-intelektualistki, która niszczy stereotypy, ale w tym samym czasie potwierdza je 😉 . Film odniósł na tyle wielki sukces, że za dwa lata twórcy postanowili nakręcić drugą część, główną rolę w której zagrała także Reese.

W obrazie „Dziewczyna z Alabamy” Reese Witherspoon wcieliła się w kobietę ze wśi, która w pewnym momencie postanawia zmienić swoje życie. Dla tego przeprowadza się do Nowego Jorku, gdzie robi karierę projektantki mody, jednak przeszłość nie daje jej spokoju.

Wyrwać się ze swojego otoczenia i poczuć, jak to być bogatą i sławną zechciała Reese Withespoon w obrazie „Vanity Fair. Targowisko próźności”. W 2005 roku aktorce dostała się rola w kolejnej komedii „Jak w niebie”. Reese zagrała rolę Elizabeth Masterson – kobiety przebywającej w śpiączce, która łączy się z rzeczywistością, przebywając w postaci ducha.

Do kolejnych produkcji, w których wzięła udział amerykańska aktorka, należą obrazy „Penelope”, „Transfer”, „Cztery Gwiazdki”, „Skąd wiesz?” oraz „Woda dla słoni”.

Iryna Kukharuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry