Świeży notebook VAIO z serii E 14P od Sony

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Sony zaprezentowało laptopy serii E 14P, nie są to ultrabooki ale zaskakują innymi gabarytami.
Notebooki VAIO ważą zaledwie 2,3kg przy grubości 2,23 cm. Modele te, co ciekawe, dostępne będą w trzech kolorach o stylowo malowanych krawędziach i z podświetlaną klawiaturą. Dzięki tym urządzeniom użytkownik będzie miał okazję ukazać swój styl na uczelni, w kawiarni czy w domu dzięki „portfelowej” stylistyce. Kolory notebooków: czarny, biały i różowy uzupełnione są ozdobnikami na pokrywie, obrzeżach, klawiaturze oraz gładziku. Aluminiowa ramka głośnika zwiększa dodatkowo atrakcyjność urządzenia.

Cóż można powiedzieć o klawiaturze VAIO? Otóż ma ona izolowane klawisze rozmieszczone wygodnie, a podświetlenie włączane jest poprzez czujnik światła w otoczeniu. Tak więc pisanie późnym wieczorem nie będzie problematyczne. Ten czujnik powoduje również zmniejszanie jasności ekranu, w celu obniżenia zużycia energii. Co ciekawe, urządzenie posiada duży gładzik który obsługuje gesty.

Pozwala to na intuicyjną, bezprzyciskową obsługę laptopa na dużej powierzchni. Nie zabraknie więc Wam miejsca na przeglądanie zdjęć czy stron www przy użyciu gestów takich jak pstryknięcie, powiększenie, uszczypnięcie, przewijanie i obrót.

Obsługa urządzenia gestami to nowość, dzięki niej operacje dokonywane są za pomocą ruchów intuicyjnych rąk. Jak to działa? Przykładowo przeciągając rękę do dołu można wstrzymać odtwarzanie muzyki, umieszczając rękę przed internetową kamerą i przesuwając ją w prawo lub lewo możemy przerzucać zdjęcia. Natomiast ruch obrotowy zmniejsza lub zwiększa głośność. Tak innowacyjna obsługa notebooka gestami dostępna jest w programach Internet Explorer 9, Windows Media Player, Power DVD oraz Power Point.

Ekran urządzenia to 14 cali, wbudowana kamera internetowa HD zawiera przetwornik „Exmor for PC” poprawiający jakość obrazu. Użytkownik szybko doceni bogatsze kolory, lepszą jakość obrazu oraz większy kontrast podczas wideo rozmów, nawet przy kiepskim oświetleniu.

Oto najważniejsze elementy wyposażenia Notebooka VAIO E 14P:
– Głośny i czysty dźwięk (technologia Clear Phase, xLOUD oraz Dolby Home Theaatre V4)
– Stylowy wygląd z kolorowymi akcentami
– Energooszczędna konstrukcja z hybrydową kartą graficzną, wydajnym akumulatorem oraz funkcją Rapid Wake + Eco
– Duży gładzik oraz podświetlana klawiatura
– kamera internetowa HD z przetwornikiem „Exmor for PC”
– program PlayMemories Home do szlifowania zdjęć, filmów, muzyki

Notebook tej serii będzie dostępny w sklepach tego roku od czerwca, tak więc będzie można zaopatrzyć się w to intuicyjne i stylowe urządzenie marki Sony.

Izabela Posłajko
www.sony.pl

Powiązane wpisy

  • zainteresowana

    Jest ładny i ma kilka bajerów -fajne. Ale gdzie informacje o procesorze, karcie graficznej, ilości i rodzaju pamięci RAM – słowem… Gdzie informacje naprawdę ważne?
    :p


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry