Twórca ,,Simpsonów’’ ujawnia prawdziwą lokalizacje Springfield

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ROZRYWKA, SERIALE TV, ŚWIAT, TELEWIZJA

Matt Groening milczał przez 23 lata i nie chciał ujawnić, gdzie znajduje się prawdziwa lokalizacja rodzinnego miasta Simpsonów. Dopiero w wywiadzie dla ,, Smithsonian Magazine’’ wyznał, że tworząc anonimowe Springfield opierał się na mieście Springfield w stanie Oregon.

fot. FOX

Miasto to znajduje się w pobliżu Portland – jego rodzinnego miasta z dzieciństwa, a samą nazwą zainspirował się, oglądając telewizyjne show z lat 50. ,,Father Knows Best’’. ,,Wtedy zorientowałem się, że Springfield jest bardzo popularną nazwą dla miasta w USA.

Czekając na sukces serialu, myślałem – ,,To będzie super. Wszyscy będą myśleć, że to jest właśnie ich Springfield. I rzeczywiście, wszyscy się nad tym zastanawiali.’’ – mówi Groening.

Twórca ,,Simpsonów’’ nie spoczął jednak na samej nazwie. Wykorzystał także nazwy wielu znanych ulic z Portland i opierał się na realistycznych osobach, tworząc na przykład postać sympatyczno-wnerwiającego sąsiada Neda Flandersa.

Co ciekawe, kreując rodzinę Simpsonów wzorował się…na własnej! Simposonowie zostali nazwany dokładnie tak, jak członkowie rodziny Groeninga. Z kolei imię Barta – syna Homera, powstało na podstawie imienia samego twórcy, lecz Groening zamienił ,,Matt’’ na ,,Bart’’, gdyż stwierdził, że imię to wykrzykiwane przez wściekłego ojca, będzie brzmiało jak odgłos szczekania i uznał to za śmieszny pomysł.

Serial ,,The Simpsons’’ ukazał się po raz pierwszy w telewizji w 1989 roku. Aktualnie jest on najdłużej emitowanym animowanym serialem komediowym w historii USA i nadal przyciąga średnio 7,7 mln widzów tygodniowo.

Aleksandra Kurzyńska

guardian/cbs news

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry