Barack Obama będzie gościem w domu George’a Clooneya

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, ŚWIAT

George Clooney nigdy nie ukrywał, że jest wielkim zwolennikiem Baracka Obamy. Aktor chce wesprzeć obecnego prezydenta podczas kampanii wyborczej , dlatego postanowił wydać 150-osobowe przyjęcie w swoim domu w celu zebrania pieniędzy na tę właśnie kampanię. W posiadłości aktora w Los Angeles 10 maja odbędzie się uroczysty obiad , za który trzeba będzie słono zapłacić. Wstęp na tę imprezę kosztuje 40 tys. dolarów, a głównym gościem będzie oczywiście sam prezydent.

Clooney już od wielu lat bierze czynny udział w polityce. Niedawno było głośno o zatrzymaniu aktora przed ambasadą sudańską w stolicy USA, gdzie protestował przeciwko blokowaniu przez władze sudańskie pomocy humanitarnej. Aktor uczestniczył także trzykrotnie w zbiórce pieniędzy na reelekcje prezydenta.

Barack Obama ma duże poparcie wśród wielu gwiazd, a organizowanie i zbieranie funduszy na kampanie wyborczą przez znane osobistości stało się czymś całkiem normalnym. Takie zbiórki organizowali m.in. Robert De Niro czy Gwyneth Paltrow. Obecnie szacuje się, że budżet przeznaczony na kampanię może wynieść w tym roku nawet miliard dolarów.

Aleksandra Kurzyńska
Tvn24

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry