Sport: Borussia Dortmund pokonała 1:0 Bayern Monachium [foto]

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Robert Lewandowski zdobył zwycięską bramkę w meczu na szczycie Bundesligi. Jego Borussia Dortmund pokonała 1:0 Bayern Monachium i powiększyła przewagę w tabeli do 6 punktów.

Dla „Lewego” było to już dwudzieste trafienie w tym sezonie. Tym samym wyrównał rekord Jana Furtoka sprzed 21 lat. Jedyna bramka meczu padła w 77. minucie, gdy z zza pola karnego uderzył Kevin Großkreutz, a tuż przed bramkarzem tor lotu piłki zmienił polski napastnik. Lewandowski w tym meczu miał jeszcze dwie wyśmienite okazje, ale najpierw trafił w słupek, a tuż przed końcowym gwizdkiem w poprzeczkę.

Photo by Boris Streubel/Getty Images for Yanmar

Antybohaterem spotkania okazał się gwiazdor Bayernu Arjen Robben. Holender nie radził sobie z obroną dortmundczyków, a gdy dostał najlepszą okazję – rzut karny – strzelił tak, że problemów ze złapaniem piłki nie miał Roman Weidenfeller. Chwilę później znalazł się sam metr przed bramką, ale i tym razem nie zdobył gola fatalnie pudłując.

W meczu, który niemieckie media porównują do hiszpańskiego „el classico” zagrało jeszcze dwóch innych Polaków. Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski zagrali dobry mecz, ale nie wyróżnili się niczym szczególnym. Kuba został zdjęty z boiska w ostatnich minutach.

Po 30 kolejkach Bundesligi Borussia Dortmund wyprzedza w tabeli Bayernem Monachium o 6 punktów i jest bardzo blisko obrony tytułu mistrza Niemiec. Do rozegrania pozostały już tylko cztery kolejki. Przed drużyną z Westfalii teraz jednak dwa bardzo ciężkie mecze. Najpierw derby z Shalke 04, a potem z walczącą o Ligę Mistrzów Borussią Mönchengladbach.