Usługa Muzo.pl rewolucja na rynku muzycznym – właśnie ruszyła!

AKTUALNOŚCI, INTERNET, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Dziś wystartował serwis muzo – muzyczny projekt opierający się na subskrypcji miesięcznej oferujący w legalny sposób miliony utworów online. Już za 9,90 zł miesięcznie można mieć nieograniczony dostęp do gigantycznej bazy muzyki, w tym nowości muzycznych dostępnych już w dniu ich premiery rynkowej. Aplikację można pobrać ze strony Muzo.pl

fot. strona muzo.pl


Gigantyczna baza muzyki zawsze pod ręką

W muzo można znaleźć więcej utworów niż w największych sklepach muzycznych w Polsce. Nowe wydawnictwa dostępne będą w muzo już w dniu ich premiery rynkowej. W momencie startu w serwisie znajduje się blisko milion utworów z największych wytwórni muzycznych, w tym Sony Music, Universal Music oraz niezależnych wytwórni dystrybuowanych przez firmę Propolis Media (m.in. Prosto, My Music i innych). Trwają rozmowy z pozostałymi wytwórniami, jak EMI Music, Warner Music, Orchard. Dzięki współpracy z tymi firmami jeszcze w tym roku baza muzo zwiększyć się ma do 5 milionów utworów. Oferta będzie obejmowała najbardziej pożądane przez słuchaczy treści polskie i zagraniczne.

Mamy ambicje, aby muzo stał się jednym z czołowych projektów muzycznych w Polsce. Dzięki rewolucyjnemu podejściu do dystrybucji muzyki, dbałości o jakość oferty i przejrzystej polityce cenowej zamierzamy odpowiedzieć na potrzeby współczesnych słuchaczy. W końcu jest na rynku gigantyczna oferta muzyczna dostępna w sensownej cenie, w dowolnym czasie i miejscu – mówi Jarosław Rawicki, Dyrektor Produktu Muzo, Redefine.

Poziomy dostępów – bezpłatny i opcje dodatkowe

Dostęp do treści oferowany jest w trzech poziomach: muzo, muzo+ i muzoGO. Pierwszy jest modelem bezpłatnym, w ramach którego można słuchać dowolnych utworów z bazy do 20 godzin miesięcznie. – Uważamy, że internauci muszą poznać, na czym polega taki sposób konsumpcji muzyki. Nie trzeba pobierać plików, kopiować ich, kupować nośników czy osobnych ścieżek audio. W dowolnym czasie można mieć legalny i pełny dostęp do gigantycznej bazy muzyki na swoim komputerze – mówi Jarosław Rawicki, Dyrektor Produktu muzo.

Opcje płatne dotyczą nielimitowanych dostępów do zasobów muzo oraz gwarantują brak reklam. Pakiet muzo+ umożliwia słuchanie muzyki bez limitów czasowych za pomocą aplikacji na komputer z systemem Windows. Z myślą o osobach, które chcą mieć dostęp do biblioteki utworów w dowolnym czasie i miejscu, przygotowany został pakiet muzoGO wraz z aplikacją na urządzenia mobilne (Android, wkrótce iOS i inne platformy). Najważniejszą korzyścią związaną z pakietem muzoGO jest możliwość zgrywania dowolnej liczby utworów do pamięci telefonu i korzystania z nich off-line. Pakiety płatne (muzo+ i muzoGO) aktywowane są na okres jednego miesiąca i kosztują odpowiednio 9,90 zł i 19,90 zł.

Poziomy dostępów do oferty muzo – funkcjonalności i ceny

 

muzo

muzo+

muzoGO

 • Darmowy dostęp do całej bazy muzycznej poprzez aplikację na PC
 • 20 h słuchania muzyki miesięcznie
 • Nielimitowany dostęp do zasobów muzo poprzez aplikację na PC
 • Brak reklam
 • Nielimitowany dostęp do zasobów muzo poprzez aplikację na PC oraz urządzenia mobilne
 • Brak reklam

0,00 zł

9,90 zł 

19,90 zł

Funkcjonalności aplikacji muzo

Funkcjonalności muzo mają pomóc w eksploracji obszernych zasobów , poznawaniu nowych artystów i ich twórczości. Zamiast podziału bazy utworów na gatunki muzyczne nacisk położony został na powiązanie artystów z podobnymi wykonawcami. Serwis muzo umożliwia wyszukiwanie artystów z bazy, tworzenie własnych playlist i dzielenie się nimi ze znajomymi.

Użytkownicy mogą skorzystać z gotowych playlist i propozycji w zakładce „radio” uporządkowanych zgodnie z tradycyjnych porządkiem gatunkowym oraz zestawień okazjonalnych przygotowywanych przez redakcję muzo.

Aplikację muzo można zintegrować z kontem na Facebooku oraz logować się tymi samymi danymi, a dzięki temu polecać utwory i albumy znalezione w muzo bądź dzielić się ze znajomymi swoimi playlistami. W planach jest dalsze rozwijanie funkcji społecznościowych i integracja z zewnętrznymi serwisami.

Mobilna aplikacja muzo umożliwia synchronizację z kontem PC, pobieranie plików do pamięci telefonu, dzięki czemu można słuchać muzyki bez konieczności łączenia się z siecią internetową i ponoszenia kosztów transferu danych. Abonenci muzoGO mogą pobrać do wersji off-line dowolną liczbę plików, jaka zmieści się w pamięci telefonu komórkowego, i korzystać z nich za pomocą dedykowanej aplikacji. – To tak jakby mieć zawsze w kieszeni setki ulubionych płyt i móc zabrać je wszędzie ze sobą – komentuje Jarosław Rawicki.

Uruchomiona wersja aplikacji muzo dostępna jest w opcji beta. Planowana jest dalsza rozbudowa bazy plików muzycznych, tworzenie dodatkowych aplikacji mobilnych oraz funkcjonalności rekomendacyjno-społecznościowych.

Źródło: CyfrowyPolsat

Powiązane wpisy

 • Astroni

  No i to jest właśnie to, czego zawsze brakowało i który to brak był przyczyną piractwa!
  Niech to się szybko rozpopularyzuje!

 • Vadzior

  Da się z tego scrooblowac na last.fm?

 • wigu92

  Zamierzam z tego skorzytać!!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry