Dokument biograficzny o Polańskim zobaczymy w maju

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Film dokumentalny „Roman Polański: moje życie” będzie miał swoją premierę 11. maja. Produkcja ma formę rozmowy-spowiedzi z przyjacielem reżysera, Andrew Braunsbergiem (również współproducentem), któremu Polański opowiada o swoim barwnym życiu i karierze.

sxc


Choć film nie ujawnia szczegółów afery wokół oskarżenia o gwałt sprzed 35 lat, reżyser przeprasza przed kamerą Samanthę Geimer za wyrządzone jej krzywdy. Polański wspomina również morderstwo jego pierwszej żony, Sharon Tate. Reżyser odwołuje się „do miejsc, ludzi i uczuć, których już nie ma, a które złożyły się na to, kim jest i gdzie jest dziś”

Dokument powstał 3 lata temu i został nagrany przez francuskiego reżysera Franza Laurenta Bouzereau. Odwiedził on wtedy Polańskiego z jego domu w Szwajcarii, gdzie Polak przebywał w areszcie domowych oczekując decyzji o ekstradycji. Bouzereau wyreżyserował już ponad 200 filmów dokumentalnych, które poświęcił filmom i ich twórcom. Bohaterami dokumentów byli między innymi Spielberg, Scorsese i Hitchcock.

Edyta Bryła
Portal filmowy.pl, thehollywoodreporter.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry