Temat dnia: Google Play dla maturzystów!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, NAUKA, POLSKA, TECHNOLOGIE

Matura to ważny etap w życiu dla każdego z Nas, to wręcz skok w dorosłe życie. Ten nowy etap każdy chciałby rozpocząć z jak najlepszym wynikiem, przecież od matury zależy dalsza przyszłość edukacyjna w szkolnictwie wyższym!

Google Play postanowił ułatwić uczniom zmagania z nauką do tego ważnego egzaminu dojrzałości. W jaki sposób? Poprzez udostępnienie darmowej usługi na serwerze Google Play. To pierwsza taka aplikacja mobilna. Program został stworzony przez Polaków i cieszy się coraz większą aprobatą młodych ludzi.

stock.xchng

Program maturalny w Google Play generuje codziennie jedno pytanie maturalne, a osoba korzystająca z takiej aplikacji ma możliwość sprawdzenia poprawności swojej odpowiedzi a co za tym idzie każdy może sprawdzić swoją skuteczność na przestrzeni tygodnia, miesiąca.

By korzystać z takiej aplikacji trzeba posiadać telefon z systemem Android. Następnie w wyszukiwarce Google Play należy wpisać „Dziś Matura-Mobilna” i można oddać się zdobywaniu wiedzy. Jeżeli nie posiadacie komórki z systemem Android, możecie skorzystać z aplikacji „Dziś Matura” na Facebooku (www.facebook.com/Kalkulatorypl). Znajdują się tam testy pochodzące z podręcznika Wydawnictwa „Aksjomat” z Torunia o tytule „Testy maturalne. Matematyka”.

Aplikacja w Google Play „New Matura Solutions PI VocApp” pozwala na naukę słówek z podręcznym słowniczkiem angielsko-polskim z 1500 wyrazami. Wyświetla on słowa zgodnie z tematami maturalnymi, rozdziałami w podręczniku bądź w porządku alfabetycznym. Użytkownik może również sprawdzić wymowę, poprzez wysłuchanie, jak poprawnie wymawiać konkretne słówka. Ćwicząc słownictwo maturalne poprzez różnorodne quizy utrwalisz poznane wyrazy. Ta aplikacja pozwoli młodym ludziom szybciej się nauczyć, więcej zrozumieć i lepiej zdać maturę z języka obcego.

Aplikacja „Dziś Matura Mobile” umożliwia przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Jak wiemy spora część społeczeństwa uczącego się ma problem z tym przedmiotem, a niestety matura z tego przedmiotu jest obowiązkowa. Dzięki tej aplikacji w Google Play, maturzysta ma możliwość rozwiązywania jednego zadania każdego dnia. W każdym momencie może sprawdzić swoją skuteczność udzielanych odpowiedzi. Sądząc po zdaniach użytkowników aplikacji, jedno zadanie to mało jeśli chodzi o dobre przygotowanie, tak więc miejmy nadzieję, że ich ilość wzrośnie.

Aplikacja „Tablice Maturalne- Matematyka” pomaga w nauce matematyki. Wersja normalna tablic przewiduje około 20 kartek A4, a więc jest kłopotliwa i niekomfortowa. Spełniając oczekiwania maturzystów, Google Play udostępnia tablice w wersji Mobile. Dla ułatwienia, całość dzieli się na działy co sprawia, że korzystanie jest efektywniejsze i łatwiejsze. Kolejne działy to: Wartość bezwzględna liczby, Potęgi i pierwiastki, Logarytmy, Silnia.

Współczynnik dwumianowy, Wzór dwumianowy Newtona, Wzory skróconego mnożenia, Ciągi, Funkcja kwadratowa, Geometria analityczna, Planimetria , Stereometria, Trygonometria, Kombinatoryka, Rachunek prawdopodobieństwa, Parametry danych statystycznych oraz Tablica wartości funkcji trygonometrycznych.

Aplikacja „Tablice Maturalne- Fizyka” również dąży do ułatwienia nauki przyszłym maturzystom. Tablice z fizyki działają na takiej zasadzie jak wyżej a działy obejmują: Termodynamika, Atom wodoru, Optyka, Fizyka współczesna, Hydrostatyka, Astronomia, Przedrostki, Stałe fizyczne, Ruch prostoliniowy, Ruch po okręgu, Ruch obrotowy, Ruch drgający, Grawitacja, Fale, Sprężystość, Elektrostatyka, Prąd stały, Pole magnetyczne oraz Prąd przemienny.

Aplikacja „Tablice Maturalne- Chemia” nie różnią się niczym od poprzednich tablic oprócz oczywiście tematyką, do której zaliczymy: Układ okresowy pierwiastków, Tabele rozpuszczalności soli i wodorotlenków w wodzie w temp. 25C, Szereg elektrochemiczny metali, Stałe dysocjacji wybranych kwasów w roztworach wodnych oraz Elektroujemność wg. Paulinga na podstawie układu okresowego pierwiastków.

Tak więc drogi maturzysto, załaduj aplikację na swój telefon i bierz się do nauki, bo czasu nie zostało za wiele…

Izabela Posłajko
Play.google.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry