Intel i jego nowe napędy SSD

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Intel rozszerza rodzinę Intel 900 SSD o modele z interfejsem PCIe przyspieszającym masową pamięć w centrach danych.Dyski serii SSD 910 to nowa technologia „Intel High Endurance” wzbogacona o zoptymalizowaną pamięć NAND flash 25-nanometrową o typie multi-level cell (MLC), umożliwiającej 10 pełnych cykli zapisów dziennie przez okres pięciu lat. Są one 30- krotnie wytrzymałe od standardowych produktów flash MLC. Stanowią więc bardziej ekonomiczne rozwiązanie pamięciowe.

fot.Intel

Dyski SSD 910 posiadają interfejs PCIe, tak więc pozwalają na bezproblemową modernizację pamięci serwerowej bez jakichkolwiek zmian w istniejącej już konstrukcji serwerów. Zastosować je można w systemach o wielowarstwowej masowej pamięci, w dostępnie do danych krytycznych ale również do buforowania plików podczas przetwarzania wysokowydajnego.

Dysk Intela 910 SSD może zastąpić dyski twarde HDD o szybkości 15 tysięcy obrotów na minutę oszczędzając przy tym energię i miejsce, zwiększając skalowalność pamięci masowej i wydajność dostępu sekwencyjnego oraz ograniczając opóźnienia. Dyski są stworzone z wykorzystaniem kontrolera intelowskiego i firmware’u zoptymalizowanego pod kątem mniejszego zużycia oraz redukcji błędów NAND.

Podczas badania wydajności dysku Intel SSD 910 800GB, szybkość sekwencyjnego odczytu danych osiągnęła 2 GB/s a sekwencyjnego zapisu danych 1GB/s. Oprócz tego dysk umożliwia do 75 tysięcy IOPS przy odczycie bloków losowych 4K oraz 180 tysięcy operacji wejścia-wyjścia na sekundę podczas losowego zapisu bloków 4K.

Dyski od Intela są dostępne w wersjach 800GB oraz 400GB. Istnieje możliwość zamawiania próbek do testów i weryfikacji jakości. Ceny modeli wahają się od 1929$ do 3859$.

Izabela Posłajko
www.intel.de

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry