Jesteś biznesmenem – Blackberry i iPhone są dla Ciebie

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Trend Micro, która jest światowym liderem w dziedzinie zabezpieczeń związanych z Internetem, ogłosiła wyniki najnowszych badań, które zostały przeprowadzone przez firmy Bloor Research, Altimer Group, Enterprise Mobility Foundation oraz przez specjalistów z TM. Z badań wynika, że BlackBerry 7.0 jest najlepszą platformą pod względem możliwości zarządzania i bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw, które mają bardzo wysokie wymagania. Na drugim miejscu lokuje się Apple iOS5, a kolejne miejsca zajmują Windows Phone 7.5 oraz Google’s Android 2.3.

Naukowcy w swoich badaniach zwracali szczególną uwagę na takie aspekty, jak: uwierzytelnianie, wbudowane bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo aplikacji, zapory urządzenia jak firewall, funkcje wirtualizacji oraz usuwanie danych.

Badania nie są jednak zaskakujące. Można było przewidzieć, że BlackBerry 7.0 osiągnie najlepszy średni wynik(2,89) spośród wszystkich swoich konkurentów, gdyż administrator systemu informatycznego firmy posiada całkowitą kontrolę nad urządzeniem dzięki BlackBerry Enterprise. Ta mobilna platforma nie jest jednak idealna. Badania pokazują, że jeśli urządzenie nie jest konfigurowane przez BES , to istnieje ryzyko, że funkcje uniemożliwiające użytkownikom przeprowadzanie działań o wysokim ryzyku, mogą zostać po prostu wyłączone.

Raport Trend Micro docenia także w Apple aplikacje iOS, która zapewnia bezpieczeństwo dzięki technologii ,,sandbox’’. W Apple nie można dodać wymiennej pamięci masowej, co oczywiście wzmacnia ochronę, ponadto dział IT może wyłącznie skonfigurować dane ustawienia za zgodą użytkownika.

Jeśli chodzi o Windows Phone 7.5 to posiada on całkiem bezpieczny system operacyjny z OS, który za pomocą techniki izolacji do tworzenia procesów ,,sandbox’’, który określa jakie procesy działające w ,,komorze’’ mogą być dostępne.

Naukowcy zwracają uwagę w swoim raporcie na fakt, iż nadal najpopularniejszym wersją Androida wykorzystywaną w telefonach jest wersja 2.x, mimo istniejącej już nowszej wersji 4.x. Autorzy raportu ostrzegają, że posiadanie tej starszej wersji jest bardzo niebezpieczne, ponieważ mimo tego, że aplikacje potrzebują zgody użytkownika, by uzyskać dostęp do sieci, to jednak Android 2.x nie ma możliwości aktualizacji systemu operacyjnego.

,,O ile niektóre platformy mobilne zostały w dużym stopniu przystosowane do potrzeb przedsiębiorstw, to wiele z nich orientuje się tylko na klientów indywidualnych. Niektóre właściwości takich platform są wciąż całkowicie nieprzygotowane do wymagań firm’’ – komentuje wyniki badań Rajmund Genes – jeden z autorów raportu.

Aleksandra Kurzyńska
Emea TrendMicro

Powiązane wpisy

  • Rzeczywiście te telefony są dla przedsiębiorców i ludzi biznesu


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry