Kolejne nowości od Canona

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Firma Canon, dobrze Wam wszystkim znana ze swoich wspaniałych aparatów zapowiedziała wprowadzenie na rynek kolejnych urządzeń, takich jak aparat EOS-1D C, obiektywy linii EF Cinema oraz kamera cyfrowa EOS 500. Skupimy się jednak na pełno-klatkowej lustrzance cyfrowej EOS-1D C. Otóż ten aparat został skonstruowany tak, by znaleźć zastosowanie w branży telewizyjnej, filmowej oraz do produkcji materiałów o dość wysokiej rozdzielczości.

Ten lekki kompaktowy aparat ma zapewniać wykonanie zdjęć nawet w słabym świetle, ale nie to jest najważniejsze. Zakres dynamiczny Canona EOS-1D C ma dorównywać filmowej błonie a co za tym idzie, rejestruje on obraz wideo w rozdzielczości 4K z samplingiem kolorów 4:2:2 (4096×2160).

Co to jest konkretnie wideo 4K? Wykorzystuje ono ośmiobitową kompresję „Motion JPEG” przy 24 klatkach na sekundę, oczywiście w trybie progresywnym. Wideo w jakości Full HD(1920×1080) można rejestrować w formacie 1080/60p. Co potrafi jeszcze ten wynalazek Canona? Obsługuje on nagrywanie wewnętrzne na kartach CF w każdej rozdzielczości aż do 4K. Wideo można przesyłać do nagrywarek zewnętrznych oczywiście za pośrednictwem zintegrowanego HDMI, przy użyciu sygnału YCbCr 4:2:2.

Model EOS-1D C może zaoferować korekcję gamma logarytmiczną „Canon Log Gamma”, co jest idealne dla profesjonalistów w fachu tworzenia wideo, którzy cenią sobie jak największą ilość informacji bez potrzeby tworzenia kolejnych dużych plików. Funkcja oferuje również bardzo dynamiczny, podobny do błony filmowej zakres dynamiczny, który minimalizuje utratę szczegółów w cieniach i światłach by zapewniać swobodę korekcji podczas postprodukcji.

Ta lustrzanka cyfrowa Canona wywodzi się z modelu EOS-1D X lecz wyposażona jest w matrycę pełnoklatkową „CMOS” 18,1 megapiksela. Jak to działa? Przy rejestrowaniu 4K piksele przycinane są do równoważnego obszaru matrycy APS-H co sprawia, iż nie jest konieczne skalowanie obrazu. Funkcja „Super 35mm” do przycinania podczas rejestrowania Full HD uwzględnia wszelkie potrzeby filmowców pracujących z głębią pola Super 35mm. Rozmiar matrycy pozwala uzyskać małą głębię pola z rozmyciem estetycznym tła, a czułość maksymalna to ISO 25 600. Aparat Canon obsługuje częstotliwość w rozdzielczości Full HD: 60, 50, 40, 30, 25 oraz 24p.

Canon EOS-1D C sprzedawany jest z oprogramowaniem, aplikacjami umożliwiającymi wyświetlanie wideo 4K, Full HD/60p oraz Motion JPEG.

Izabela Posłajko
www.canon.com
www.canon.pl

Powiązane wpisy

 • tora

  przepisane 😉

 • dzizza

  Jaki bełkot…
  Pani Izo połowy nie zrozumiałem.

 • Canon Fan

  to w końcu następca EOS 1D X – profesjonalna lustrzanka, czy „(…) lekki kompaktowy aparat (…) „…


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry