Nowa aplikacja ,,Dream: On’’ sprawi, że będziesz miał piękne sny

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Już nie raz próbowano wpływać na sen człowieka, lecz niestety bezskutecznie. Czy jednak manipulacja snem może udać się dzięki nowej aplikacji iPhone ,,Dream: On’’ stworzonej przez profesora Richarda Wisemana? Znany psycholog z Uniwersytetu Hertfordshire chce zorganizować eksperyment, w którym ma wziąć udział 1000 osób.

Doświadczenie ma wyglądać w następujący sposób: uczestnik ściągą aplikację, kładzie telefon na łóżku przed zaśnięciem. Następnie ,,Dream: On’’ wrywa, kiedy uczestnik się nie porusza, a więc kiedy przechodzi do fazy snu. Wtedy włącza specjalną ścieżkę dźwiękową, która ma wywoływać przyjemne sny, takie jak na przykład sceny spacerów po lesie czy odpoczywanie na plaży. Uczestnicy będą zachęcani także do dzielenia się swoimi snami na Facebooku i Twitterze.

Profesor Wiseman podkreśla znaczenie snu:,, Błogie i przyjemne sny zwiększają produktywność ludzi i są niezbędne dla ich dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Niestety, mimo tych wszystkich zalet, bardzo mało wiemy o tym, jak wpływać na sny. Ten eksperyment ma to jednak zmienić. ”

Już teraz można pobrać te aplikację za darmo z iTunes lub ze strony dreamonapp.com. W podstawowej wersji ,,Dream: On’’ są dostępne tylko dwa sny, lecz w specjalnym „sklepie snów” możemy kupić dodatkowe za około 4 zł. Profesor Wiseman zaznacza, że jeśli chcemy, by aplikacja naprawdę zadziała, to musi on przez kilka nocy „dostosować się” do konkretnego użytkownika. W ,,Dream: On’’ możemy również zapisywać w swoje sny w specjalnie stworzonym dzienniku.

Aleksandra Kurzyńska
guardian

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry