Stowarzyszenie TIPA przyznało aż 4 nagrody firmie Samsung [zobacz za co]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Co roku członkowie stowarzyszenia TIPA przyznają najbardziej pożądane w branży nagrody dla produktów foto i video zwane TIPA Awards. Stowarzyszenie TIPA zrzesza dziennikarzy aż z 28 najważniejszych pism fotograficznych z Europy, Południowej Afryki, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Podczas głosowania dziennikarze wybierają najlepsze produkty, które pojawiły się na rynku w ciągu poprzedniego roku. Pod uwagę brane są przede wszystkim urządzenia innowacyjne i wykorzystujące najnowsze technologie.

W tym roku smartfon GALAXY Nexus przekonał jurorów TIPA doskonałym wyświetlaczem AMOLED super HD z szerokim kątem widzenia, który pozwala użytkownikom oglądać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości. Wygięty wyświetlacz GALAXY Nexus nawiązuje do stylistyki poprzednika – delikatnie odchylona tylna obudowa sprawia, że smartfon znakomicie leży w dłoni. Telefon wyposażono w ekran Super AMOLED o przekątnej 4,65 cala i rozdzielczości HD, co znakomicie sprawdza się przy przeglądaniu stron internetowych i multimediów.

W monitorze SA850 doceniona została technologia Samsung LED PLS (Plain Line Switching) oraz dużo lepsze odwzorowanie kolorów i kąt widzenia, niż w konkurencyjnych modelach. Przy rozdzielczości 1920 x 1200 (w modelu o przekątnej ekranu 24 cali) i 2560 x 1440 (model 27-calowy) czas reakcji monitora to 5 milisekund, a ekran LED PCS zużywa do 50% mniej energii, niż tradycyjne matryce CCFL.

„Monitor wyposażony jest w najnowszą technologię gwarantującą najwyższą jakość obrazu zarówno w 2D, jak i w 3D, co czyni go idealnym telewizorem dla entuzjastów fotografii” tak wybór Samsung OLED TV uzasadnili jurorzy TIPA, przyznając mu tegoroczną nagrodę „Best Photo TV Display”. Doskonała jakość obrazu i dźwięku i niezwykły design – to cechy, które wyróżniają telewizory Samsung OLED na tle konkurencji.

MV800, pierwszy przedstawiciel nowej linii aparatów Samsung MultiView, dostał nagrodę Technical Image Press Association w kategorii „Best General Compact Camera”. Samsung MV800 MultiView, bazując się na sukcesie technologii Samsung 2View, jest pierwszym kompaktem z kategorii premium z odchylanym o 180 stopni ekranem dotykowym. Wyjątkowy wyświetlacz z interfejsem użytkownika Smart Touch 3.0 zapewnia intuicyjną obsługę, a możliwość zmiany położenia znacznie ułatwia tworzenie autoportretów czy fotografowanie pod ekstremalnie wysokim bądź niskim kątem.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry