Debiut Google Drive prawdopodobnie już za tydzień!

AKTUALNOŚCI, INTERNET, STRONY WWW, ŚWIAT

Google nie próżnuje, o czym świadczą co rusz wydawane na rynek nowe aplikacje i usługi. Coraz częściej słyszymy o dysku internetowym od Google. The Next Web raportuje, iż Google Drive nadchodzi wielkimi krokami.

Co to jest Google Drive? To wirtualny dysk, który oferuje użytkownikowi bazową pojemność 5GB czyli dwukrotnie więcej niż Dropbox, który słynie z usług rozszerzających dostępną pamięć dyskową (w przypadku tej usługi w chmurze). Każda dodatkowa pojemność Google Drive będzie zapewne płatna, tak jak w przypadku Dropboxa.

Usługa ma działać poprzez „foldery” specjalne, dzięki którym Google Drive będzie dostępne na Macach oraz PC. Użytkownik nowej usługi Google będzie miał możliwość zapewnienia synchronizacji plików osobistych, pozwalającej na kopiowanie i przechowywanie plików między urządzeniami mobilnymi oraz komputerami. Tak więc wszystkimi zdjęciami, muzyką i filmami będziecie mogli dzielić się z bliskimi, przechowując je na serwerze Google.

Firma planuje do usługi dodać klienty dla Mac OS X oraz Windows, które będą odpowiedzialne za łatwy dostęp do danych oraz integrację z folderami znajdującymi się na lokalnym dysku. Tak więc dysk sieciowy Google Drive ma być dostępny dla Windowsa, iOS, Mac OS oraz dla Androida. Nie jest wykluczone jednak, że dla iOS oraz Androidów usługa wejdzie trochę później.

Od października dochodziły nas słuchy o nowej usłudze Google, później zapowiadano premierę na początek kwietnia, teraz na przyszły tydzień. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i będziemy mogli korzystać z możliwości jakie daje Google Drive.

Izabela Posłajko
Wsj.com
Thenextweb.com

Korzystasz już z paska informacyjnego NEWSFix Magazine? Bądź na czasie pobierz i zainstaluj już teraz! Nie przegapisz żadnej ważnej wiadomości.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry