Przedpremiera filmu „Chwała dziwkom” już dziś

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Przedpremierowy pokaz dokumentu „Chwała dziwkom” Michaela Glawoggera odbędzie się dziś (17.04) w warszawskiej klubokawiarni na Chłodnej 25. Film jest 3. częścią trylogii, w której autor opisuje proces globalizacji i relacji między człowiekiem a środowiskiem, w którym on żyje.

sxc

Poprzednie części to Megacities z 1998 roku i „Śmierć człowieka pracy” z 2005. Ostatnia produkcja, „Chwała dziwkom”, przekazuje spostrzeżenia Glawoggera na temat prostytucji w różnych częściach świata. Pierwszym miejscem , do którego się udał jest tajski klub, gdzie kobiety kuszą potencjalnych klientów zza weneckich luster. Później akcja przenosi się do pakistańskiego burdelowego getta w Phoridpurze, które zamieszkuje ponad 600 kobiet.

Autor informuje, że niektóre z nich rodzą się tam i umierają, nigdy nie wychodząc na zewnątrz. Trzecim miejscem jest dzielnica La Zona w meksykańskim miasteczku Reynosa. Film został nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych w zeszłym roku, między innymi w Londynie, Wenecji, Toronto i Amsterdamie.

14.maja będzie się można spotkać z reżyserem i scenarzystą filmu. Pokaz odbędzie się w ramach festiwalu Planete Doc.

Edyta Bryła
Wyborcza, againstgravity.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry