Stop mordowaniu psów pod pretekstem przygotowań do EURO 2012!

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZWIERZĘTA

Już w tą sobotę przy stacji Metro Centrum w Warszawie, w pobliżu Pucharu UEFA EURO 2012™ (Puchar Henri Delaunay), o godzinie 13.00 odbędzie się kolejna demonstracja przeciwko eksterminacji psów na Ukrainie. Celem demonstracji jest nadanie rozgłosu sprawie i sprowokowanie Europy do przeciwdziałania bestialstwu wobec zwierząt.

fot. VIVA!


Pod pretekstem przygotowań do EURO2012 władze Ukrainy zarządziły masowe mordowanie bezdomnych zwierząt. Środki stosowane do tego celu to: trucizna powodująca długotrwałe konanie w mękach, drewniane pałki, broń palna oraz przenośne i stacjonarne krematoria, w których utylizuje się częstokroć żywe jeszcze psy. Pozostałe ciała martwych i dogorywających czworonogów wywożone są do masowych grobów pod szyldem „mineralizacji gleby”…

W bestialskich akcjach „sprzątania miast” giną także zwierzęta domowe, które się zagubiły, a które są poszukiwane przez właścicieli.

TO WSZYSTKO DZIEJE SIĘ TUŻ ZA NASZĄ WSCHODNIĄ GRANICĄ! NA UKRAINIE!

Mimo niepodważalnych dowodów, mordercy pozostają bezkarni. Martwe zwierzęta dogorywają nawet na osiedlach ludzkich, w pobliżu placów zabaw dla dzieci, parkingów, sklepów… Zwłoki i konające psy znajdowane są w ogólnodostępnych kontenerach na odpady.

Pomimo zapewnień władz Ukrainy o planowanej budowie profesjonalnych schronisk dla zwierząt, od 2009 roku, bezustannie napływają do organizacji VIVA! informacje o kolejnych wysypiskach śmieci zapełnianych zwłokami zwierzęcymi. Ukraina czuje się całkowicie bezkarna, podając kolejne kłamliwe informacje o tzw. ”chęci naprawy sytuacji”.

Przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych z Ukrainy donoszą, że proceder, na który przeznaczone są ogromne fundusze, jest mocno skorumpowany. Pieniądze są rozkradane, a zwierzęta uśmiercane najtańszym kosztem.

Warszawski Oddział TOZ i Fundacja Viva! już od dłuższego czasu starają się zwrócić uwagę, na tą niegodną XXI wieku sytuację, władz Ukrainy, władz Polski, UEFA i biją na alarm o powstrzymanie skandalicznych działań.

DOŁĄCZ DO NAS! PRZYJDŹ NA DEMONSTRACJĘ 21 kwietnia. NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA OKRUCIEŃSTWO! OKAŻ SWÓJ SPRZECIW! TO NIC NIE KOSZTUJE, A ZNACZY WIELE!

Przynieś ze sobą gwizdki i znicze.

WAŻNE: Jeżeli chcesz zabrać ze sobą swojego psa; zapraszamy, ale pamiętaj, że w drugiej części manifestacji (odtwarzane będą głosy mordowanych psów (dźwięki zarejestrowane podczas jednej z „akcji” przed EURO2012 na Ukrainie) – wrażliwe psy mogą reagować paniką.

Więcej informacji na stronie: http://www.stopmordowaniu.pl

Źródło: VIVA!

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry