Konferencja Intel Developer Forum 2012 i nowe prototypy ultrabooków

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Na tegorocznej konferencji IDF 2012 która odbyła się w Pekinie, Intel zaprezentował prototypy ultrabooków opracowanych na systemie Windows 8. Wydaje się, że to nic nadzwyczajnego w dobie rozwiniętej technologii laptopów i ultrabooków. Jednak te zaprezentowane na IDF 2012 mają nietypowe konstrukcje i wyposażone są dodatkowo w dotykowe ekrany!

Intel bardzo się zaangażował w tworzenie urządzeń przygotowanych na oprogramowanie Windows 8, którego premiera nastąpi jesienią tego roku. Gigant procesorowy ma plany dotyczące produkcji sprzętu z nową odsłoną Microsoftu. Czyli wynika z tego, że kiedy pojawi się Windows 8 to również na rynku zadebiutują urządzenia Intela. z modemami 4G LTE, 11 i 10,1 calowymi ekranami, akumulatorami pozwalającymi na 9 godzin pracy jak i z obudowami o grubości mniejszej niż 9mm. Procesory Intela dla nowych urządzeń mobilnych to Clover Trail, Ivy Bridge oraz Medfield.

Ultrabooki są od niedawna na rynku, wypromowane zostały przez Intela. Charakteryzują się wydajnością i niewielkimi gabarytami. Intel chce wpuścić na rynek ultrabooki z modemami 4G LTE, 11 i 10,1 calowymi ekranami, akumulatorami pozwalającymi na 9 godzin pracy jak i z obudowami o grubości mniejszej niż 9mm. Procesory dla nowych urządzeń mobilnych to Clover Trail, Ivy Bridge oraz Medfield.

Barierą mogą wydawać się dyski 2,5calowe o grubości 7mm. Intel chciałby aby producenci skupili się na nowym standardzie dysków, przeznaczonych dla tych bardziej smukłych laptopów. Takie dyski miałyby zaledwie 5mm więc byłyby niezbyt pojemnymi HDD lub bardziej nowoczesnymi SSD.

Nowe ultrabooki Intela miałyby wykorzystywać złącze SATA umieszczone w rogu obudowy a co za tym idzie, urządzenie nie byłoby spójne z obecnym interfejsem. SATA-IO pracuje nad tym, a co z tego wyniknie to okaże się w czasie.

Izabela Posłajko
www.intel.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry