Windows 8 tylko w trzech wersjach

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Wprowadzenie przez Microsoft „Windowsa 8” wywołało nie małe zamieszanie, gdyż każdy rozwodził się nad tym ile wersji będzie miało to oprogramowanie. Otóż Microsoft podjął decyzję i postawił na unifikację okienek, tak więc otrzymamy tylko trzy warianty Windowsa 8, z czego jeden będzie skierowany do urządzeń o procesorach ARM czyli do tabletów.

Firma zapowiada, że premiera nastąpi w okolicach października bieżącego roku. Firma planuje Nas zaskoczyć również nowymi komputerami i tabletami z nowymi okienkami. Microsoft ujawnił listę SKU Windows 8, która obejmuje system dla urządzeń z układami ARM oraz dwa systemy dla procesorów Intela.

Pierwszy system „Windows 8” to będzie podstawowy wariant systemowy oraz pierwszy, który jest dedykowany dotychczasowej architekturze procesorów x86. Wersja ta ma zastąpić wydanie Home Premium oraz Home Basic. Ograniczenia które występowały w Windows 7 znikną w tej wersji oprogramowania. Użytkownik będzie miał możliwość zmienić język na dowolnie wybrany, dotychczas było to możliwe jedynie w wersji Ultimate bądź Enterprise.

System „Windows RT” to wydanie przewidziane dla komputerów i tabletów opartych na systemie ARM. Będzie możliwa tu zmiana języka na dowolnie wybrany z obsługiwanych jak również znajdziemy tu pakiet biurowy „Microsoft Office 15” który jest dostosowany do pracy pod kątem dotykowych ekranów, obejmujący: Power Point, One Note oraz Exel i Word.

Firma zapewnia, iż Windows RT nie pozwoli na uruchamianie aplikacji starszych, które były pisane dla starszych wersji Windowsa. Ten system będzie można zakupić tylko i wyłącznie z nowym urządzeniem gdyż firma nie przewiduje wersji pudełkowej dla Windows RT.

System „Windows 8 Pro” to wersja zaprojektowana dla administratorów, użytkowników biznesowych bądź entuzjastów PC. Można tu znaleźć wiele nowych ciekawych funkcji, które nie są dostępne w oryginalnym wariancie. Do takich opcji należą funkcje szyfrowania dysków, uruchamianie z dysków VHD, klient zdalnego dostępu, możliwość dołączania do domeny, program BitLocker czy narzędzia do wirtualizacji. Natomiast komponent Windows Media Center będzie oferowany jako pakiet Media-pack i nie będzie znajdować się w standardowym systemie.

Widać więc, że Microsoft mocno zunifikował SKU Windows. To zapewne dobry krok Redmonda, ponieważ taki ruch ułatwi Nam wszystkim wybór odpowiedniego systemu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Firma wzięła sobie do serca dawne porażki i otoczenie konkurencyjne, tworząc te trzy wersje systemu.

Izabela Posłajko
Windows.microsoft.com

Powiązane wpisy

  • Marek

    kiepsko to widze .. niestety … linux ma szanse

  • przesmiewca

    Uwazam ze microsoftowi usuwa sie grunt z.pod nog. Chca wymyslic cos totalnie rewolucyjnego, ake wydaje mi sie ze.te.kafke.to.pomysl totalnie.chybiony. ludzie chca.zwykly pulpit znqny od lqt a.nie.jakies plytki chodnikowe. Jesli ten patent im nie wypali a android wejdzie ze.wsparciem architekrury x84 to winda podupadni jeszcze bardziej


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry