Kolejny Smartfon od ZTE z systemem Android Ice Cream Sandwich

AKTUALNOŚCI, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

ZTE to chińska firma, globalny producent i dostawca urządzeń telekomunikacyjnych dla firm i odbiorców indywidualnych na całym świecie. ZTE przedstawiła właśnie wielofunkcyjny smartfon Acqua, oparty na systemie Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

To nic nowego, że wyszedł na rynek nowy smartfon. Teraz są ich miliony. Ważne jest jednak, że coraz więcej mniej znanych firm produkuje te urządzenia, a co za tym idzie konsumenci klas średnich mogą sobie pozwolić na takie gadżety po znacznie niższych cenach. Wielu z Was może mieć smartfona bez żadnych przeszkód, natomiast większość może jedynie pomarzyć o takim gadżecie. Ceny tych urządzeń wahają się od tysiąca złotych w górę, w zależności od marki telefonu. Wiadome jest, że za urządzenie znanego giganta rynku technologicznego trzeba zapłacić znacznie więcej, choć tak naprawdę telefon nie różni się od innych modeli tego typu.

Smartfon firmy ZTE posiada system Android 4.0, pozwala więc korzystać z aplikacji Google Play, ma duży przejrzysty wyświetlacz 4-calowy o rozdzielczości 480×800 pikseli a ekran tworzy technologia TFT. Do tego jest nawigowany dotykowo.

Acqua może obsługiwać sieciowe połączenia za pomocą Wi-Fi oraz transmitować dane poprzez sieć trzeciej generacji z prędkością HSUPA do 5,8Mbit/s oraz HSDPA do 7.2 MBPS. Aplikacje udostępniane przez smartfona ZTE to Gmail, Maps, Google Search, Google Talk, YouTube oraz wszelkie zintegrowane portale społecznościowe. W dodatku posiada on moduł Bluetooth do swobodnego przesyłania danych i kreowania lokalnych połączeń. Acqua dysponuje możliwością odtwarzania plików wideo i audio oraz ma wbudowane radio FM.

Aparat smartfona ZTE posiada dobrą rozdzielczość 5 Mpx z opcją nagrywania wideo oraz z autofocusem. Nawigacja GPS nie pozwoli Ci się zgubić, zwłaszcza gdy prowadzisz. Jeżeli jesteś zapracowany wszelkie dokumenty możesz edytować i przeglądać na swoim smartfonie. Procesor o taktowaniu zegara 1GHz oraz 512 MB pamięci RAM to wsparcie dla wszelkich funkcji multimedialnych. Wewnętrzna pamięć telefonu 4GB wydaje się być wystarczającą, natomiast zawsze istnieje możliwość zainstalowania dodatkowej pamięci o pojemności do 32GB!

Smartfon ZTE Acqua to prosty i zarazem nowoczesny wygląd przyciągający dużym, kolorowym wyświetlaczem. Kolory zastosowane do tego modelu urządzenia to klasyczna biel i czerń. Od czerwca będziecie mogli nabyć ten gadżet w salonach sieci Play. Zobaczymy, czy firma zaskoczy Nas swoją ceną, miejmy nadzieję że pozytywnie…

Izabela Posłajko

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry