Nowy notebook Asusa U44SG, najcieńszy spośród 14-calowych

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Asus wydał na rynek nowego notebooka U44SG, który jak twierdzi, jest najcieńszym 14-calowym notebookiem z procesorem Intel Core o napięciu standardowym. U44 to ultracienkie urządzenia o ultralekkich designach. Ważą zaledwie 1,5kg przy 19mm grubości. Obudowa 13-calowa mieści w sobie czterokomorową baterię, dużą moc oraz funkcje zaawansowane a komputer jest przy tym bardzo łatwy do transportu. Powłoka pokrywająca obudowę sprawia, iż jest on bardzo wytrzymały.

fot. ASUS


Ten niewielki format ma w sobie sporo mocy, dzięki procesorowi Intel Core drugiej generacji w standardowym napięciu. Co za tym idzie? Multimedia oraz multitaskingi są odtwarzane płynniej a dzięki dyskretnej karcie graficznej NVIDIA GeForce 610M obraz w grach i podczas oglądania filmów w jakości HD jest bardziej wyrazisty.

Asus zastosował w U44SG zaawansowany system „Asus Super Hybrid Engine II”, który zapewnia optymalne zużywanie energii, a więc notebooki te mogą pracować do 10 godzin bez ładowania baterii. Wpływa to na pracę NVIDIA Optimus, która inteligentnie przełącza tryb działania graficznego procesora, w zależności od potrzeb.

Komputery mobilne U44 są szybkie i niezawodne, dzięki pamięci masowej SSD. Pamięci SSD są bardziej odporne na wszelkiego rodzaju wstrząsy i są dostępne w wersjach aż do 256GB. Notebooki Asusa posiadają porty USB 3.0 działające dziesięć razy szybciej niż wersja poprzednia. Łączenie technologii USB 3.0 oraz SSD zapewnia urządzeniu szybsze działanie i mniej czasu musisz poświęcić na ładowanie, przenoszenie i odtwarzanie danych. Ekran notebooka jest 14-calowy a dodatkowo podświetlają go diody LED a jego rozdzielczość to 1366×768 pikseli.

Izabela Posłajko
www.asus.com/pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry