Nowy standard wydajności dysków od Western Digital

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Na początku tego tygodnia firma Western Digital poinformowała, że wprowadza do swojej ofert nowe dyski „WD VelociRaptor” z pojemnością 1TB. Jest to nowy model, który wchodzi w skład rodziny „honorowej” napędów pracujących o obrotach 10000RPM. Nowe dyski przeznaczone zostały dla komputerów klasy Mac i PC oraz dla profesjonalnych stacji roboczych. Oprócz standardowej wersji 1TB, dostępne są również pojemności 500 i 250GB.

Dysk WD VelociRaport 1TB jest dla wymagających, którzy pragną niezawodności. Napęd dysku wykorzystuje mechanizmy klasy enterprise, pozwalających na pracę 24h na dobę, 7 dni w tygodniu nawet pod dużym obciążeniem. Napęd oferuje natomiast bardzo szybki odczyt i zapis treści, bez względu na wykorzystywaną przestrzeń. Jest to więc idealne rozwiązanie dla twórców oraz osób, które chciałyby korzystać z zaawansowanych aplikacji, zwiększyć miejsce na dysku i podnieść wydajność pracy.

Do najważniejszych cech WD VelociRaptor należą:
-Ogromna pojemność 1TB, dzięki Advanced Format Technology
-Znakomita wydajność- interfejs SATA 6Gb/s i 64MB podręcznej pamięci
-Niska temperatura pracy, dzięki pobieraniu mniejszej ilości energii w stanie spoczynku i podczas pracy
-Stabilność i niezawodność, nawet przy dużym obciążeniu
-Technologia „No Touch” czyli mniejsze ryzyko uszkodzeń oraz zredukowanie poziomu zużycia talerza dysku i głowicy
-Technologia „Rotary Acceleration Feed Forward (RAFF) optymalizuje wydajność napędów i pracę podczas stosowania w wielonapędowym środowisku.
-Ochrona środowiska- dysk spełnia jak najbardziej dyrektywy UE RoHS a w dodatku technologia tworzenia pozbawiona była gazów halogenowych

Dyski będą w sprzedaży już w kwartale tego roku, objęte pięcioletnią gwarancją. Ceny dysków, w zależności od wielkości GB będą wahać się od 539zł do 1165zł.

Izabela Posłajko
www.wdc.com/pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry