Problemy ze znalezieniem pracy, czas się przekwalifikować

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Monster Worldwide pokazują, że ponad połowa pracowników zastanawia się nad zmianą branży z powodu panującego kryzysu gospodarczego. Co trzecia osoba jest w stanie zmienić miejsce zamieszkania, jeśli znajdzie lepszą pracę. Tylko 15% osób twierdzi, że sytuacja ekonomiczna nie wpłynęła na ich życie zawodowe.

photo: stock.xchng


Monster, światowy portal kariery, zadał pytanie odwiedzającym go użytkownikom: “Czy światowy lub krajowy kryzys ekonomiczny sprawia, że zastanawiasz się nad kompletną zmianą kariery?”. W ankiecie wzięły udział osoby z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Ponad połowa respondentów jest gotowa zmienić branżę, w której pracuje, z uwagi na niepewną sytuację ekonomiczną.

Najbardziej gotowi na zmiany są pracownicy z Wielkiej Brytanii. Na podjęcie takiego kroku jest zdecydowane 62% osób.

Spośród tych, którzy jeszcze nie planują zmiany ścieżki kariery, wielu pracowników jest blisko takiej decyzji. Jedna trzecia Kanadyjczyków zastanowiłaby się nad zmianą jeśli znaleźliby coś lepszego, podobnie twierdzi 31% Francuzów i 30% Amerykanów.

Tylko 9% osób w Wielkiej Brytanii i 15% we Francji uważa, że sytuacja ekonomiczna nie ma wpływu na ich pracę.

“Zmiany w karierze mogą mieć różny charakter. Niektórzy mogą swojej zmienić charakter swojej pracy w ramach branży, inni są gotowi na bardziej radykalne zmiany” – mów Charles Purdy, ekspert monster.com. „Pierwszym krokiem jest rozpoznanie rynku pracy i upewnienie się, że istnieją realne szanse na zmianę branży. Osoby zainteresowane podjęciem takich kroków powinny zasięgnąć jak najwięcej informacji na temat pracy w nowym środowisku” – dodaje.

Źródło: Monster Polska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry