Problemy finansowe Telewizji Polskiej

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

Wczoraj w gmachu TVP odbyła się konferencja prasowa prezesa Zarządu Juliusza Brauna i przewodniczącego Rady Nadzorczej Stanisława Jekiełka poświęcona sytuacji ekonomiczno-finansowej telewizji publicznej. W jej trakcie poinformowano o wystosowaniu, w imieniu Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki, listów do Ministra Skarbu Państwa i Ministra Finansów. W listach tych czytamy m.in.:

Czujemy się w obowiązku zwrócić uwagę Pana Ministra, iż w efekcie całkowitego załamania systemu publicznego finansowania, w tym w szczególności na skutek masowego nieprzestrzegania obowiązującego prawa w zakresie wnoszenia opłat abonamentowych, może nastąpić w naszym kraju precedensowy w skali Unii Europejskiej upadek mediów publicznych.

Przewodniczący Stanisław Jekiełek podkreślił, że obecnie jest najwyższa pora, żeby przyjąć skuteczne rozwiązania dotyczące mediów publicznych. – Jeśli przegapimy ten moment, możemy go nie nadrobić.

Prezes Juliusz Braun zdementował informacje prasowe o rzekomych planach ogłoszenia upadłości TVP i przewidywanych przez Zarząd zwolnieniach grupowych. Stanowczo zaprzeczył także doniesieniom niektórych portali, według których TVP ze względu na trudną sytuację finansową – zamierza zlikwidować Teatr Telewizji na żywo.

Źródło:TVP

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry