Temat dnia: Moda na fotografowanie jedzenia

POLSKA, STYL ŻYCIA

Choć moda na fotografowanie jedzenia może wydawać się dziwna, zadziwiać nie powinna. Już od wieków jedzenie inspirowało takich malarzy jak Eduard Manet, Francisco Goya czy nawet Vincenta van Gogha, którzy z upodobaniem malowali m.in. stoły pełne różnorodnych potraw.

fot. newsfix


W wielu krajach co raz częściej można spotkać osoby siedzące w restauracjach, który przed skonsumowaniem potrawy, robią zdjęcia, a następnie umieszczają je na swoim blogach czy stronach. Czy takie zachowanie można uznać za dziwne? Niekoniecznie.

W świecie, w którym fotografujemy wszystkie momenty naszego życia, czasem nawet te absurdalne, robienie zdjęć żywności nie jest zachowaniem ekscentrycznym. Można by powiedzieć, że jest to próba zachowania ważnych chwil w naszym życiu. I choć brzmi to śmiesznie, to przecież dla wielu z nas jedzenie i sama pasja związania z potrawami czy gotowaniem jest bardzo istotna. Poza tym czasem sam wygląd jedzenia wzbudza podziw. Człowiek z natury lubi to, co piękne, a trudno nie przyznać, że niektóre potrawy przypominają dzieła sztuki.

Robienie zdjęć jest także próbą utrwalenia inspiracji związanych z gotowaniem. Dzięki fotografowaniu możemy zachęcać na blogach do przygotowania ciekawych i smacznych potraw oraz dzielić się i wymieniać przepisami ze znajomymi i przyjaciółmi. Ludzie zawsze chcą mieć jakiś dobry pomysł na przygotowanie dobrego obiadu czy kolacji, który może zaskakiwać lub mieć znakomity smak, dlatego takie strony potrafią być naprawdę przydatne.

Moda na fotografowanie jedzenia w Polsce dopiero zaczyna rozkwitać – ludzie co raz częściej i chętniej zakładają kulinarne blogi, w których dzielą się pysznie wyglądającymi zdjęciami i przepisami. Także na portalach społecznościowych, jak Facebook czy popularny ostatnio Pinterest, wiele osób ,,lubi’’ lub zamieszcza zdjęcia jedzenia. Co prawda, nie spotkałam się, by w jakiejś restauracji ludzie w masowy sposób robili zdjęcia potrawom, które mają zaraz zjeść, ale kto wie, czy niedługo szybkie fotografowanie jedzenia z aparatu komórkowego nie stanie się czymś powszechnym.

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry