Zmiany na rynkach spożywczym i handlowym – EEC 2012

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Szefowie sieci handlowych, przedsiębiorstw spożywczych i eksperci branżowi. Potrzeba innowacyjności, realia po spowolnieniu gospodarczym oraz zmiany w sektorach. Do eksperckich debat z tematyki rynków spożywczego i handlowego w ramach IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach pozostał niespełna miesiąc. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej rozpocznie się 14. maja br.

– Ostatnie dwa, trzy lata spowolnienia gospodarczego były dość łaskawe dla firm spożywczych i handlowych w naszym kraju. Jednak rynek bardzo się zmienił. Konsumenci kupują obecnie dużo bardziej rozsądnie, zastanawiają się nad każdym wyborem, analizują produkt i jego cenę. Konkurencyjny rynek i zmiana zachowań zakupowych klientów wymusza wprowadzanie nowych rozwiązań produktowych i strategii sprzedażowych, które pozwolą nie tylko utrzymać się na rynku, ale także rozwijać w nowych warunkach – mówi Łukasz Stępniak, redaktor naczelny serwisu Portalspozywczy.pl, należącego do Grupy PTWP SA. – To właśnie o zmianach na rynku i potrzebie innowacyjności będziemy rozmawiać podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W ramach czwartej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) odbędzie się m.in. debata poświęcona innowacjom w branży spożywczej. Jej uczestnicy dyskutować będą o współpracy firm spożywczych, handlu i instytucji naukowych w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i produktów oraz najważniejszych (trzech) trendach w sektorze żywnościowym, a także o jakości jako elemencie budowania przewag na rynku międzynarodowym. Paneliści sesji poszukają również odpowiedzi na pytania o potrzeby polskich konsumentów i oczekiwania nowych rozwiązań w zakresie produktów i opakowań.

Podczas sesji dotyczącej rynku handlu detalicznego i hurtowego w Polsce podjęte zostaną zagadnienia strategii handlowych w sytuacji ostrej konkurencji rynkowej i kryzysu gospodarczego oraz kierunki zmian i nowe trendy sprzedażowe. Formaty i koncepty w handlu – supermarkety, convenience, dyskonty to kolejne, obok oczekiwań i preferencji zakupowych Polaków, obszary tematyczne panelu.

Podczas IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie także dyskusji dedykowanych zrównoważonemu rolnictwu w Unii Europejskiej oraz konkurencyjności europejskiej produkcji nawozowej. Eksperci branż omówią światowy rynek żywności w perspektywie długookresowej, produktywność rolnictwa, innowacje i rolę efektywnego nawożenia, najlepsze praktyki oraz zagadnienie bezpieczeństwa i jakości żywności, a także politykę żywnościową i rolną UE w kontekście przemysłu nawozowego.

W sesjach tematycznych rynku spożywczego i handlu wiedzą i doświadczeniem podzielą się m.in.: Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek; Sylweriusz Faruga, Prezes Zarządu MAKRO Cash&Carry Polska; Dariusz Formela, Prezes Zarządu CM MAKTON; Renata Juszkiewicz, Prezes Polskiej Organizacja Handlu i Dystrybucji; Marcin Kulicki, Prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej; Christian Pallière, Dyrektor Komisji Rolnictwa, Fertilizers Europe; Zenon Pokojski, Członek Zarządu Zakładów Azotowych Puławy; Krzysztof Pawiński, Prezes Grupy Maspex; Krzysztof Strobel, Prezes Zarządu Lewiatan Śląsk, Członek Rady Polskiej Izby Handlu; Marek Sypek, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Agros Nova; Ryszard Tomaszewski, Prezes Zarządu Tesco Polska oraz Marek Zagórski, Prezes Zarządu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP).

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC), największa impreza biznesowa w Europie Centralnej odbędzie się między 14. a 16. maja w jedenastu katowickich lokalizacjach. Trzy kongresowe dni wypełnią liczne debaty, spotkania, wydarzenia towarzyszące, z udziałem około sześciu tysięcy gości z całego globu, wśród których znajdują się m.in.: Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001; Mikuláš Dzurinda, Premier Słowacji w latach 1998-2006, Minister Spraw Zagranicznych Słowacji w latach 2010-2012; Joschka Fischer, Wicekanclerz Niemiec w latach 1998-2005, Minister Spraw Zagranicznych Niemiec w latach 1998-2005; Jan Kulczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Kulczyk Investments oraz Günter Verheugen, Komisarz UE ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu w latach 2004-2010, Komisarz UE ds. Rozszerzenia w latach 1999-2004.

źródło: EEC 2012

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry