Co nowego w Major League Baseball (MLB) tej wiosny?

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT

4 kwietnia ruszyła najlepsza liga baseballowa na świecie Major Baseball League. O tytuł mistrza świata rywalizuje 30 drużyn. Tegoroczny sezon rozpoczął mecz obrońców tytułu St. Louis Cardinals z Miami Marlins. Nie było niespodzianki. Baseballiści z Missouri wygrali 4:1 już w pierwszej zmianie zdobywając 2 punkty. Po 13 meczach Kardynałowie prowadzą w Central Division National League. Do tej pory wygrali 9 razy, przegrali tylko 4. W Lidze Narodowej ustępują jednak drużynom Washington Nationals i Los Angeles Dodgers, które mają na koncie po 10 zwycięstw.

W tym sezonie oczy całego świata skierowane są przede wszystkim na drużynę z Kalifornii. Przed rozgrywkami doszło bowiem do najdroższego przejęcia klubu sportowego w historii. Konsorcjum Guggenheim Baseball Management które tworzą m.in. były koszykarz Earving « Magic » Johnson oraz prezes banku inwestycyjnego Guggenhiem Capital, zapłaciło za Dodgersów 2 mld dolarów. Mimo, że klub był w olbrzymich tarapatach finansowych, kwota za jaką go kupiono przebiła dotychczasowy rekord o ponad pół miliarda dolarów (w 2005 r. Malcolm Glazer zapłacił 1,47 mld dol za Manchester United). Do tej pory najdroższy transfer w baseballu to „zaledwie” 845 mln dolarów jakie rodzina Rickettów wydała w 2009 r. na Chicago Cubs.

Nowi właściciele LA Dodgers zapowiadają powrót do największych sukcesów. Kalifornijczycy do tej pory sześciokrotnie wygrywali World Series, ale ostatni raz 24 lata temu.
Ich najgroźniejszymi rywalami do tytułu będą w tym sezonie przede wszystkim Detroit Tigers, Tampa Bay Rays, Texas Rangers oraz najlepszy klub w historii rozgrywek Ney York Yankees. Do grona faworytów z American League dołącza się jeszcze wspomnianych St. Louis Cardinals z National League. Tytuł mistrzów świata zdobędzie jednak najprawdopodobniej ktoś z Ligi Amerykańskiej.

Po pierwszych dwóch tygodniach najlepszą drużyną są Tygrysy. Gracze z Detroit wygrali do tej pory 11 meczów, przegrywając zaledwie dwukrotnie. Miano „czerwoną latarnią” dzierżą póki co San Diego Padres, którzy mają na koncie tylko 3 zwycięstwa i aż 11 porażek.
Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero początek sezonu i wszystko może się jeszcze zmienić. Każda z drużyn ma bowiem do rozegrania aż 162 mecze w sezonie zasadniczym. Najlepsi zagrają potem w eliminacjach i finałach swoich lig (National League i American League). Mistrzowie każdej z nich zmierzą się w październiku w World Series – wielkim finale, który wyłoni mistrzów świata w baseballu.

Michał Toporek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry