Flashback znika z platformy MacOs X ale powoli

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Platforma Apple Mac od dawna cieszyła się reputacją wolnej od zagrożeń bezpieczeństwa, jednak wiadomość o koniu trojańskim Flashback postawiła użytkowników tych komputerów w stan alarmu. Flashback to szkodliwe oprogramowanie (malware), które udaje typową wtyczkę do przeglądarek internetowych, ale potrafi wykradać hasła i dane osobowe użytkowników.

Raporty wskazywały, że zagrożeniem zostało objętych ponad 600 tys. maszyn.

Norton może potwierdzić, że liczba ta spada, ale wciąż zainfekowanych pozostaje ok. 140 tys. komputerów. Choć większość tych infekcji ma miejsce w USA, również polscy użytkownicy platformy Mac powinni chronić się, używają narzędzia do skanowania i usuwania zagrożeń bezpieczeństwa, pochodzącego z zaufanego źródła. Chociaż firma Apple opublikowała własną aktualizację, Norton oferuje również swoje bezpłatne narzędzie, dostępne po adresem www.norton.com/flashback.

„Koń trojański Flashback to sygnał alarmowy dla wszystkich użytkowników Internetu, bez względu na używaną platformę czy urządzenie” — powiedziała Marian Merritt, doradca firmy Norton ds. bezpieczeństwa internetowego. „Żaden system operacyjny nie jest odporny na ataki szkodliwego oprogramowania i bez względu na to, czy dany użytkownik korzysta z komputera PC, Mac, tabletu czy smartfona, powinien wdrożyć odpowiednie zabezpieczenia. Na przykład każdy, kto używa aktualnej wersji oprogramowania Norton dla komputerów Mac, był od razu zabezpieczony przed tym koniem trojańskim”.

Eksperci firmy Norton ds. bezpieczeństwa wskazują na najważniejsze zagadnienia dotyczących bezpieczeństwa zwykłych użytkowników podłączonych do Internetu. Oto najważniejsze z tych wskazówek:

fot.symantec

•Użytkownik każdej platformy, nie ważne czy jest to Mac czy PC, powinien używać godnego zaufania pakietu bezpieczeństwa, który ochroni komputer i — co jeszcze ważniejsze — dane osobowe użytkownika.
•Należy instalować wszystkie aktualizacje zabezpieczeń, a w tym przypadku zwłaszcza najnowszą aktualizację firmy Apple.
•Należy pobierać oprogramowanie tylko od zaufanych dostawców.

Źródło: Symantec

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry