„Instynkt” Polaka zwyciężył na festiwalu w Chicago

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, WYDARZENIA KULTURALNE

Serial Patryka Vegi „Instynkt” otrzymał złotą statuetkę dla najlepszego serialu w kategorii „daytime drama series” na międzynarodowym festiwalu, który odbył się w Chicago, The 2012 Hugo Television Awards. „Instynkt” (emitowany na antenie TVP) to 13-odcinkowy serial kryminalny, w którym główną rolę, tajemniczej pani komisarz, gra Danuta Stenka. Komisarz dzięki swojej niezwykłej intuicji rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne, których nie udało się rozwikłać nikomu innemu.

sxc


W serialu oprócz Danuty Stenki grają również Szymon Bobrowski, Paweł Królikowski i Marieta Żukowska. Jak powiedział reżyser „Największym osiągnięciem „Instynktu” jest to, że łamie on konwencje czystego kryminału, tak jak robią to seriale amerykańskie, które coraz częściej odchodzą od czystych gatunków”. I może właśnie to podobieństwo do amerykańskiego stylu pozwoliło polskiemu serialowi na osiągnięcie sukcesu na festiwalu na którym w latach ubiegłych wygrywały takie telewizyjne hity jak „Californication” czy „Trawka”.

W kinach wciąż możemy oglądać ostatni pełnometrażowy film Patryka Vegi – „Hans Kloss: stawka większa niż śmierć”, jednak film ten raczej nie masz szans na zwycięstwo na żadnym międzynarodowym festiwalu.

Źródło: plejada.pl, wprost.pl
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry