Bujanie w chmurach w wykonaniu Google, Microsoftu oraz Dropboxa

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Wiele się ostatnio dzieje na rynku bazującym na „Chmurach”. Niedawno pisaliśmy o domniemanych planach startu nowej usługi Google pod nazwą Google Drive. Dodatkowo Dropbox zmienił parametry własnych usług, pozwalając na zdobycie znacznie większej darmowej powierzchni na przechowywanie plików korzystając z systemu poleceń .

sxc

Czas nadszedł na większych graczy rynku IT. W ramach restrukturyzacji oferty podłączył się do „wojny” o klienta bujającego w chmurach sam Microsoft z usługą SkyDrive. Mimo, że Sky Drive istnieje już od jakiegoś czasu, to dopiero w tym tygodniu Microsoft opublikował aplikację dla systemów Windows oraz Mac OS X pozwalającą na zarządzanie przechowywanymi w chmurze plikami z poziomu pulpitu i wirtualnych folderów.

Ta zmiana zasługuje na duży plus, gdyż tego typu aplikacji właśnie brakowało usłudze Microsoftu. Na tym jednak się kończą dobre strony zmian. Microsoft bowiem przemyślał sobie „jak łatwo zarobić na potencjalnych nowych klientach” i postanowił zmienić parametry dotychczas darmowej usługi SkyDrive.

Teraz zamiast darmowych 25 GB powierzchni otrzymamy tylko 7 GB wolnego miejsca na przechowywanie naszych danych. Wraz z tą zmianą postanowiono wprowadzić płatne roczne pakiety zwiększające konta. Ceny rozpoczynają się od 10 dolarów za dodatkowe 20GB danych a kończą na 50 dolarach za dodatkowe 100GB.

Plusem dla Microsoftu okazała się darmowa migracja kont już zarejestrowanych i używanych. Dotychczasowi użytkownicy mogą zachować darmowe 25GB logując się i dokonując darmowej konwersji konta.

Najlepiej w mojej subiektywnej opinii wypada Dropbox, który wyszedł naprzód oczekiwaniom swoich klientów dając za darmo możliwość udoskonalenia konta poprzez polecenie usługi znajomym.

Czas nam teraz poczekać na oficjalny start usługi Google. Może ją uratować: bezbłędna integracja ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi, jak i platformami mobilnymi, ciekawy system poleceń, za który dostaniemy ekstra pakiety lub niskie koszty zwiększające nasze konta.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry