Klasyki polskiego kina na Polish Cinema for Beginners

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Projekt Polish Cinema for Beginners czyli Polskie kino dla obcokrajowców to cykl, który rozpoczął się w marcu we wrocławskim Dolnośląskim Centrum Filmowym. Na cykl składa się 8 spotkań, odbywających się we wtorkowe wieczory, na których będzie można zobaczyć takie filmy jak: „Krótki film o miłości” czy „Seksmisja”.

Za nami już projekcje „Noża w wodzie” Romana Polańskiego, a także „Kanału” Andrzeja Wajdy. Projekt skierowany jest przede wszystkim do obcokrajowców przebywających we Wrocławiu, ale o wejściówki może starać się również polska publiczność, która chciałaby zapoznać się z najbardziej kultowymi polskimi filmami.

Każda projekcja poprzedzona jest prelekcją wygłoszoną przez jednego z kilku filmoznawców zaangażowanych w organizację cyklu, a po projekcji podczas dyskusji możemy podzielić się naszymi wrażeniami i spostrzeżeniami. Zarówno wstęp do filmu i dyskusja po nim odbywają się w języku angielskim, a każdy film zaopatrzony jest w angielskie napisy.

Wejściówki są bezpłatne, ale należy je wcześniej zarezerwować mailowo. Naprawdę warto postarać się o wejściówki na te pokazy ponieważ to jedna z niewielu okazji do obejrzenia hitów sprzed lat na dużym ekranie. Wszyscy chętni mają jeszcze szansę ponieważ ostatni pokaz w ramach projektu odbędzie się 12 czerwca.
Organizatorem Polish Cinema for Beginners jest Fundacja Visionica, natomiast współorganizatorami: Odra-Film i Wrocław 2016.

Źródło: dcf.wroclaw.pl
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry