Porządki u Google – część aplikacji przechodzi na emeryturę

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, ŚWIAT

Google po raz kolejny robi “wiosenne porządki”, pozbywając się aplikacji, które straciły na popularności lub które są zbyt przestarzałe. W najnowszym wpisie na blogu  Google Developers Blog dowiadujemy się, że od czerwca możemy pożegnać się z usługą Google Sync, która synchronizowała smartfona BlackBerry z kontem Google. Od teraz alternatywą ma być BlackBerry Internet Service lub Google Apps Connector for BlackBerry Enterprise Server.

Google postanowiło zrezygnować z mobilnego Google Talk, proponując w zamian większe wsparcie dla aplikacji w smartfonach  z systemem Androidem. Korporacja usuwa także aplikację Google Related pełniącą funkcję wyszukiwarki patentów, która od teraz ma zostać zintegrowana z główną wyszukiwarką Google.

Wiosenne porządki dotyczą również systemu płatności One Pass – ma on zostać zlikwidowany, lecz Google obmyśla plan dotyczący włączenia samej metody działania One pass do swoich pozostałych narzędzi płatniczych.

Jest też zła informacja dla fanów Picasy – firma nie zamierza dalej rozwijać systemów Linux – usunięte zostaną Picasa Web Albums Plugin for iPhoto i Picasa Web Albums Uploader for Mac. Picasa for Mac będzie jednak nadal dostępna.

 

Będziecie tęsknić za tymi aplikacjami?

 

Aleksandra Kurzyńska

googledevelopers.blogspot.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry