„Wymyk” zwycięża na festiwalu w Rzymie

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT

Film „Wymyk” w reżyserii Grzegorza Zglińskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego zagranicznego filmu pełnometrażowego na Rzymskim Niezależnym Festiwalu Filmowym. „Wymyk” pokonał 120 produkcji z 40 krajów, a wygrana oznacza m.in. dystrybucję filmu we włoskich kinach.

sxc

Ciekawe czy włoskiej publiczności spodoba się polski dramat opowiadający o dwóch braciach – Alfredzie i Jerzym – którzy podczas podróży pociągiem są świadkami brutalnego napadu. Kiedy młodszy z nich, Jerzy staje w obronie zaczepianej kobiety, Alfred nie spieszy mu z pomocą, a przeciwnie wycofuje się, tchórzliwie ucieka od problemu, zastraszony przez jednego z napastników.

Jerzy zostaje wyrzucony z pędzącego pociągu i w stanie ciężkim trafia do szpitala, a Alfred do aresztu, jako domniemany sprawca pobicia. W rolach głównych Łukasz Simlat i Robert Więckiewicz. Włoska nagroda jest drugim zagranicznym wyróżnieniem dla „Wymyku” – wcześniej obraz wygrał 17. międzynarodowy festiwal Kino Pavasaris w Wilnie.

Nagroda za zwycięstwo na 11. rzymskim festiwalu zostanie wręczona reżyserowi i producentowi Łukaszowi Dzięciołowi na zbliżającym się wielkimi krokami Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Źródła: culture.pl
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry