Cyberzagrożenia: niebezpieczne dodatki do Google Chrome i Androidowe wirusy

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Na początku miesiąca eksperci Kaspersky Lab wykryli nowy szkodliwy dodatek do przeglądarki Google Chrome. Tym razem jego ofiarami byli użytkownicy Facebooka w Brazylii, nie można jednak wykluczyć tego, że cyberprzestępcy przeprowadzą podobny atak na użytkowników w innych częściach świata.

stock.xchng

Szkodliwe rozszerzenia były rozprzestrzeniane na Facebooku za pośrednictwem odsyłaczy, które wydawały się prowadzić do legalnych aplikacji. Jeżeli użytkownik zgodził się zainstalować aplikację, kierowany był do oficjalnego sklepu Google Chrome Web Store, w którym szkodliwe rozszerzenie dla Chrome’a podszywało się pod aplikację „Adobe Flash Player”.

Po zainstalowaniu szkodliwego rozszerzenia na komputerze cyberprzestępcy otrzymywali pełny dostęp do konta ofiary na Facebooku. Google usunął szkodnika natychmiast po tym, jak został powiadomiony o problemie. Jednak cyberprzestępcy ciągle tworzą nowe stworzyli już podobne rozszerzenia i umieścili je w tym samym miejscu – Google Chrome Web Store.

Na polu zagrożeń mobilnych pojawił się całkowicie nowy rodzaj trojana bankowego dla Androida. W przeszłości istniały już inne szkodniki potrafiące kraść kody jednorazowe wykorzystywane do uwierzytelniania transakcji mobilnych, które banki wysyłają na telefony komórkowe klientów za pośrednictwem wiadomości SMS.

W połowie marca wykryto mobilne szkodliwe oprogramowanie potrafiące kraść nie tylko wiadomości tekstowe zawierające kody jednorazowe, ale również loginy i hasła wykorzystywane do uwierzytelniania transakcji

Źródło: Kaspersky

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry