Na Allegro nie kupisz rzeczy z Adidasa i Nike?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW

Na Allegro i innych portalach aukcyjnych może szykować się niemała ,,rewolucja’’informuje Gazeta Wyborcza. Korporacje jak Adidas Group czy Nike nie chcą, by tego typu portale prowadziły sprzedaż ich markowych produktów. Według tych firm, chodzi przede wszystkim o politykę sprzedaży: korporacje chcą, by ich oryginalne rzeczy były sprzedawane w odpowiednim otoczeniu, chcą mieć wybiórcze prawo do ich sprzedaży i rozpowszechniania oraz chcą pilnować jakości produktów.

Już teraz wielu allegrowiczów, a szczególnie sprzedawców, jest niezadowolonych z postulatów Adidasa, Nike czy Asics. Zarzucają korporacjom, że chcą one tak naprawdę kontrolować ceny produktów. Taki zarzut jest chyba najbliższy prawdy. W końcu Allegro na sportowego zarabia dziesiątki milionów złotych w skali roku samej sprzedaży oryginalnego obuwia.

Jak na razie nie wiadomo, jak zakończy się ten spór. Cała sprawa została skierowana do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie zostanie sprawdzone, czy taki typ sprzedaży markowych rzeczy jest legalny.

Aleksandra Kurzyńska
Źródło: Wyborcza

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry