Polskie filmy będą na festiwalu w Cannes

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Dwa polskie filmy pojawią się na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Jedynym z nich będzie pełnometrażowy „Rower mojego ojca” Piotra Trzaskalskiego. Film opowiada o spotkaniu po latach trzech skłóconych mężczyzn – syna, ojca i dziadka. Jest to kolejny po „Edim” i „Mistrzu” pełnometrażowy film tego reżysera.


Drugą produkcją, która pojedzie do Cannes będzie „Portret z pamięci” Marcina Bortkiewicza. Tym razem krótkometrażowy, film przedstawia nastoletniego Marcina, który za dobrze zdaną maturę otrzymuje w prezencie kamerę wideo. Wkrótce potem zaczyna nagrywać film o swojej chorej babci.

Film był już wyróżniony nagrodą główną na 5. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, gdzie szczególną uwagę zwrócono na kreację babci, graną przez Irenę Jun. Film był zrealizowany w ramach programu „30 minut” w Studiu Munka. W ramach „Short film Corner” ukażą się ponad to pozycje takie jak „Łaska” Elizy Subotowicz, „Mika” Joanny Wilczewskiej, „Serce do walki” Tomasza Matuszczaka, „Na św. Wincentego” Stacha Furmana i inne.

Edyta Bryła
TVP.info, wyborcza

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry