Władze Kazachstanu dziękują Boratowi za turystyczny boom

AKTUALNOŚCI, FILM, PODRÓŻE, ROZRYWKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Minister spraw zagranicznych w Kazachstanie, Yerzhan Kazykhanov, podziękował twórcy Borata za promocję kraju i ogromny wzrost w jego turystyce. W poniedziałek Kazykhanov powiedział, że od czasu wejścia filmu do kin w 2006 roku, liczba wydanych wiz do Kazachstanu wzrosła 10-krotnie.

Gest polityka jest jednak zaskoczeniem, ponieważ dotąd władze Kazachstanu nie tylko ostro krytykowały ten film, ale wręcz zakazały jego oglądania. Sacha Baron Cohen, czyli filmowy Borat, pokazał sparodiowany obraz Kazachstanu, którym władze tego kraju byli oburzeni i zdegustowani.

Seksistowski homofob i antysemita Borat prześladuje ich jednak nieustannie do tej pory. W zeszłym miesiącu podczas zawodów sportowych w Kuwejcie przez pomyłkę zamiast hymnu zabrzmiała tytułowa piosenka ze wspomnianego filmu. Jest ona sparodiowaną wersją hymnu i mówi o tym, że „prostytutki w Kazachstanie są najczystsze w regionie”.

O ile cel uświęca środki, Borat odpokutował śmieszność, na jaką naraził swój kraj, uświadamiając milionom widzów, gdzie na mapie świata znajduje się Kazachstan.

Edyta Bryła
Dailymail.co.uk, telegraph.co.uk

Powiązane wpisy

  • harding

    nie ma tego złego… 😉

  • Joanna

    Ja do Kazachztanu bym nie chciała polecieć. Nie wiem czemu, po prostu nie. Nie interesuje mnie zbytnio to co tam jest, wręcz mam obawy, że gdybym tam poleciała to mogłoby się coś stać bo zbyt bezpiecznie to tam nie jest. Wybieram jednak pewne rejony, spokojne, takie o których wiem, że jest tam spokojnie. W tym roku lecimy z mężem na Fuerteventurę. Oczarowały mnie zdjęcia, które oglądałam w katalogu i po prostu muszę tam polecieć na własne oczy!

  • Opti

    Byłam w Kazachstanie i bardzo mi się podobało. Ale wolę jednak podróżować w jakieś ciekawsze moim zdaniem miejsca. W tym roku na wakacje lecę na Teneryfę. Wycieczkę mam wykupioną już od dawna, bo w marcu zamawiałam w alfa starze. Niestety dopiero w lipcu lecę w podróż, ale żyję tym, że to już bliżej niż dalej.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry