Ewa Wiśniewska kończy 70 lat

FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA

Aktorka Ewa Wiśniewska skończyła wczoraj 70 lat. Jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek z wieloma sukcesami na koncie. Sławę w latach 70. przyniosła jej rola główna w serialu „Doktor Ewa” Henryka Kluby.

Zadebiutowała jednak wcześniej pod okiem Andrzeja Wajdy w filmie „Kanał”. Wiśniewska zagrała tam jedynie epizodyczną rolę, ale niedługo potem pojawiła się w „Prawie i pięści” Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Jej inne słynne role to Róża w „Cudzoziemce” Ryszarda Bera, Jarucha w „Starej Baśni” i Kurcewiczowa w „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana.

Za tę ostatnią aktorka została wyróżniona Polską Nagrodą Filmową Orła. Jej najbardziej aktualnym przedsięwzięciem jest rola w „Piątej porze roku” Jerzego Domardzkiego, w którym to filmie zagrała emerytowaną nauczycielkę muzyki, Barbarę. Aktorka nadal występuje gościnnie w Teatrze Scena Prezentacje. Ewa Wiśniewska jest siostrą Małgorzaty Niemirskiej, czyli aktorki, która zagrała Lidkę w serialu „Czterej pancerni i pies”.

Edyta Bryła
dane: wikipedia

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry