Kolejna rodzina procesorów firmy Intel

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Intel przedstawiła nową rodzinę procesorów czterordzeniowych Intel Core trzeciej generacji, które zapewniają wzrost mocy obliczeniowej i wydajności. Nowe procesory to pierwsze układy na świecie w których wykorzystano 22-nanometrowej, technologii trójwymiarowej-tranzystorowej Tri-gate.

fot.intel


Połączenie technologii Tri-gate z ulepszeniami architektonicznymi to podwójna wydajność podczas przetwarzania mediów HD oraz grafiki 3D. Jak wiadomo większa wydajność wizualna pozwala na szybsze i bardziej naturalne wykonywanie zadań nawet do 20% wzrostu obliczeniowej mocy mikroprocesora.

Nadchodzące miesiące zwiastują pojawienie się kolejnych wersji procesorów Intel Core napędzających nową falę systemów, poczynając od Ultrabooków a kończąc na systemach inteligentnych.

Z czego wynika tak wysoka wydajność nowych systemów? Głównie powodem jest zastosowanie trójwymiarowej struktury tranzystorów Intela. Zazwyczaj serwery, komputery i inne urządzenia zawierały dwuwymiarowe planarne tranzystory. Dodanie wymiaru trzeciego pozwala zwiększać gęstość tranzystorów i pomieścić więcej funkcji na każdym milimetrze kwadratowym procesora.

Procesory Intel Core trzeciej generacji z Intel HD Graphics 4000 pozwala dwukrotnie zwiększyć wydajność grafiki 3D, jednocześnie umożliwiając granie z bogatszymi szczegółami, w wyższej rozdzielczości. Intel Core to nowe zabezpieczenia „Intel OS Guard” oraz „Secure Key”, które zapewniają ochronę tożsamości i danych osobowych.

Secure Key to system składający się z generatora cyfrowego licz losowych, tworzącego rzeczywiste losowe liczby wzmacniające algorytmy szyfrowania. Natomiast Intel OS Guard chroni przed atakami hakerów, którzy zdalnie przejmują systemy użytkowników. Tak więc funkcje te dają Intelowi przywilej jednej z najbezpieczniejszych firm w branży.

Każda platforma, która będzie bazować na Intel Core trzeciej generacji zapewni użytkownikowi szybszy transfer danych, dzięki interfejsowi USB 3.0, który wbudowany jest w magistralę PCI Express 3.0 zintegrowaną z procesorem oraz układ Series 7 Platform Controller Hub.

Intel to dobry wybór, każdy musi przekonać się na własnej skórze i wówczas wydać obiektywną opinię. Misją firmy jest tworzyć technologię zadowalającą większość wymagających użytkowników, budując tym samym swoją renomę na tak rozległym rynku w tej branży.

Izabela Posłajko
www.intel.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry