MyFarm czyli prowadzenie eko-ogródka przez Internet

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Wielu z nas marzy o własnym ogródku, w którym można byłoby hodować zdrowe i ekologiczne warzywa. Niestety wielu ludzi, a szczególnie zabiegani mieszkańcy miast, nie maja na to czasu albo możliwości, by ów ogródek posiadać. Teraz jednak można bez problemu prowadzić swoją własną działkę, nie ruszając się z domu. Jak to możliwe? Oczywiście za sprawą Internetu.

fot. myfarm.com.pt

Na pomysł prowadzenia ogródka przez Internet wpadł portugalski Instytut Politechniki w Beji. Pomysłodawcy projektu udostępnili pole uprawne, które jest podzielone na 20 ogródków działkowych monitorowanych przez kamery. Osoby, które zdecydowały się zakupić kawałek ziemi na myfarm.com.pt, dzięki 24 godzinnemu monitoringowi mogą przez cały czas obserwować i kontrolować ogródek.

Internauci wydają polecenia pracownikom instytutu drogą mailową, a ogrodnicy dokładnie je wykonują. Właściciel działki ma wpływ na całą uprawę: to on wybiera i zamawia ziarna, rośliny, a gotowe do spożycia warzywa są dostarczane bezpośrednio do domu klienta.

,,Znajomość tajników uprawy roślin nie jest tu wymagana od internautów. W ich imieniu hodowlą zajmują się profesjonaliści. Za wynajęcie 50 m. kw. ziemi uprawnej oraz specjalisty płaci się co miesiąc 25 euro’’ – mówi Luis Luz, który jest koordynatorem tego projektu.

Aleksandra Kurzyńska
Tvp, MyFarm

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry