Norah Jones – aktorska twarz jazzującej wokalistki

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Norah Jones urodziła się w 1979 roku w Nowym Jorku. Jest znaną wokalistką, autorką piosenek i pianistką. Wychowywała się w Dallas w Teksasie, gdzie jej talent muzyczny zaczął się rozwijać. Występowała w chórze kościelnym, uczyła się gry na fortepianie, gitarze, a nawet saksofonie altowym.

Gdy wróciła do Nowego Jorku zaczęła koncertować z formacją Wax Poetic. Jej pierwszy album „Come Away With Me” okazał się wielkim sukcesem, zebrał pięć nagród Grammy, a artystkę uznano „Najlepszym Nowym Artystą”. Kolejne płyty to „Feels Like Home”, „Not Too Late” czy „The Fall” także zdobyły uznanie. Wszystkie utrzymane są w jazzującym, folkowym klimacie, czasem z domieszką muzyki country. Po wejściu na rynek trzeciego albumu piosenkarki, okazała się ona jedną z najlepiej sprzedających się artystek dekady.

Znacznie mniej niż osiągnięcia i karierę muzyczną, znamy próby wokalistki związane z aktorstwem. Jako aktorka Norah Jones zadebiutowała w roku 2007. Wystąpiła w filmie „My Blueberry Nights” („Jagodowa miłośc”) wraz z Natalie Portman i Jude Law. Główna bohaterka- Elizabeth, w którą wciela się wokalistka to młoda, zmysłowa kobieta, która wybiera się w podróż, by odnaleźć prawdziwą miłość.

Po drodze spotyka się z osobami, która pomagają jej dotrzeć do celu. Gdy Kar Wai Wong- reżyser zaproponował Norze Jones rolę w produkcji, artystka nie była pewna czy poradzi sobie jako aktorka. Twierdziła, że nie czuje się zbyt komfortowo przed kamerami, reżyser wyznał jednak, że jest naturalna i to mu się bardzo podoba. W 2009 roku wokalistka zagrała w filmie „Wah Do Dem”. Wcieliła się w postać Willow- dziewczyny Maxa, mieszkańca Brooklynu.

Para wygrała bezpłatny rejs na Jamajkę, ale dwa dni przed wyjazdem dziewczyna chłopaka rzuciła, i ten musiał w podróż wybrać się sam. Oprócz tych dwóch ról filmowych, które artystka wykreowała, kilka razy zagrała także samą siebie. Ciekawe czy kariera aktorska Jones będzie rozwijać się tak intensywnie jak jej kariera muzyczna.

Adrianna Krapa
źródło imdb.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry