Wrocławskie Zoo przechodzi metamorfozę

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Już od poniedziałku można podziwiać rysie i żbiki, które wreszcie doczekały się swojego nowego, a przede wszystkim dużo większego wybiegu. Zwierzęta te zamieszkały niedaleko , muflonów i magotów oraz niedźwiedzi brunatnych i można je ,,podglądać’’ z ambon lub dzięki specjalnej szybie.

Wrocławskie Zoo nie kończy jednak modernizacji na tym wybiegu. Już na przełomie maja w Zoo powstanie ekspozycja lasu amazońskiego, w którym będzie można podziwiać anakondy, a pod koniec tej jesieni ma zostać także otwarty wybieg dla nosorożców indyjskich

Jeśli chodzi o długoterminowe plany, to za 2,5 roku ma powstać dodatkowo 800 miejsc parkingowych koło zoo oraz ma zostać zrealizowany projekt Afrykarium. W tymże kompleksie związanym oczywiście z Afryką będzie można zobaczyć m.in. rafę koralową Morza Śródziemnego, dżunglę Kongo wraz z krokodylami i manatami, rekonstrukcję Kanału Mozambickiego, w którym będzie można podziwiać rekiny, duże ryby i płaszczki dzięki wewnętrznemu akrylowemu tunelowi mierzącemu 20m.

Innym projektem, jest Odoarium, które ma nam przybliżyć znajomość naszej polskiej Odry.

Inwestycje te mają przede wszystkim przyciągnąć do Wrocławskiego Zoo wielu turystów z całej Europy, lecz będą także prezentem na zbliżające się 150-lecie powstania zoo, które przypada na lipiec 2015.

Aleksandra Kurzyńska
Zoo.wroclaw.pl, Wrocław.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry