Klasyki VHS, animacje i kino samochodowe zaoferuje Festiwal Filmów Kultowych

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

90 niezapomnianych przebojów filmowych zostanie zaprezentowane podczas 15. edycji Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach. Nie zabraknie oczywistych pozycji, takich jak „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Milczenie owiec”, „Matrix”, „Psychoza” i „Pulp fiction”. Poza tym, w sekcji klasyki komiksu zobaczymy „Sin City”, „Jeż Jerzy”, „Historia przemocy”, „V jak Vendetta” i inne.

Ważnymi sekcjami są też te poświęcone filmom kojarzonym z kasetami VHS. Będzie to sekcja „Z wypożyczalni VHS”, która zaprezentuje filmy takie jak „Terminator”, „Gremliny rozrabiają”, „Sok z żuka”, „Krwawy sport”, czy „Robocop” , i sekcja „VHS: Hell” z filmami uznanymi za jedne z najgorszych na świecie. Będą to „Napromieniowaną klasę”, „Roboty śmierci”, „Dr. Aliena” i „Nocną Bestię”.

Nowością będzie kino samochodowe, które będzie zorganizowane na placu przed Spodkiem. Poza tym filmy będzie można oglądać w kinach Światowid, Rialto, Kosmos, teatrze Korez, w Centrum Kultury Katowic, na placu Sejmu Śląskiego i ul. Mariackiej.

Festiwal rozpocznie się 10. maja i potrwa do końca miesiąca. Z pełnym repertuarem można się zapoznać na stronie internetowej www.filmykultowe.pl

Edyta Bryła
Nasze miasto.pl, filmykultowe.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry