„Avangers” biją rekordy oglądalności

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT

Obraz wyprodukowany przez Marvel Studios, który kosztował ponad 200 mln dolarów, już kilka dni po swojej światowej premierze przynosi spore zyski. W miniony weekend obraz zadebiutował na 39 światowych rynkach, a wszelkie rekordy pobił w Meksyku, Brazylii, Argentynie, Ekwadorze i innych krajach Ameryki Łacińskiej.

Znakomite wyniki otwarcia zanotował również na Tajwanie, Malezji, Francji i we Włoszech. Jednak film, w którym występują Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo i Scarlett Johansson, najwięcej zarobił w krajach anglojęzycznych – w Wielkiej Brytanii prawie 25 mln dolarów, a w Australii prawie 20 mln dolarów. Łączny wynik weekendowego otwarcia to niemal 180 mln dolarów wpływów z biletów.

Dla porównania obraz „Battleship: Bitwa o Ziemię” po trzech tygodniach projekcji w kinach zarobił zaledwie 170 mln dolarów czyli mniej niż film o superbohaterach podczas premierowego weekendu.

Oglądalność, a co za tym idzie, zyski będą wzrastać ponieważ „Avangers” czeka na swoją premierę zarówno na rynku rosyjskim, jak i chińskim.

Tymczasem w Polsce kinowe szaleństwo na punkcie bohaterów Marvela rozpocznie się dopiero 11 maja.

Źródło: hollywoodreporter.com
Tamara Barriga

Powiązane wpisy

  • embe55

    Dobra zabawa nawet dla tych, którzy tak jak ja nie oglądają tego typu filmów. Super wrażenia w 3D, zabawne zwroty akcji, obsada z górnej półki.
    W sumie – gorąco polecam.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry