Gitarowy Rekord Guinessa pobity! 7273 gitarzystów zagrało ,,Hey Joe’’

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, STYL ŻYCIA

Jak co roku na wrocławskim rynku zebrało się tysiące gitarzystów z całej Polski i świata, by pobić Gitarowy Rekord Guinessa z 2009roku, który liczył 6346 osób i który również był ustanowiony we Wrocławiu. W tym roku 7273 gitarzystów zagrało utwór ,,Hey Joe’’ Jimiego Hendrixa, składający się z 5 akordów.

fot. E.Faron/newsfix.pl


,, Biorę już czwarty raz udział w tej imprezie, gdyż atmosfera grania jednego utworu wraz z 7tys. osób jest szczególna. Cieszę się, że mogę być uczestnikiem największej gitarowej ,,orkiestry’’ na świecie’’ – mówi jedna z Wrocławianek – Ewa Faron.

W biciu rekordu mógł wziąć każdy, kto posiadał gitarę – akustyczną, klasyczną, elektryczną czy nawet plastikową. Wiele gitar było ręcznie zrobionych – na rynku można było zobaczyć m.in. wielką gitarę wyciętą z drewna czy gitarę – sedes.

Podczas grania ,,Hey Joe’’ na wrocławskiej scenie wystąpił specjalny gość – brat Jimiego Hendrixa – Leon Hendrix oraz tacy artyści jak Stan Skibby, Bernie Mardsen, Gwyn Ashton oraz Muniek Staszczyk, który wielokrotnie powtarzał, że udział w tak wspaniałej imprezie jest dla niego zaszczytem. Na scenie zagrał także skrzypek zespołu Hunter – Michał Jelonek, który był pierwszym uczestnikiem rekordu nie grającym na gitarze, lecz na skrzypcach.

W tym roku przypada 10 – lecie Festiwalu Thanks Jimi, dlatego cała impreza potrwa 2 dni. Dzisiaj na Wyspie Słodowej wystąpi m.in. legendarny zespół Europe, T.LOVE, a 2 maja – MARCUS MILLER & BAND oraz Wojtek Pilichowski & Pi Electro Step feat. Leszek Możdżer.

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry