Trzy nowe funkcje w poczcie Gmail

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Odkąd Google 8 lat temu wprowadziło swoją własną pocztę, Gmail ciągle jest unowocześniany, choć powstałe zmiany są bardziej wygodne niż rewolucyjne. Tak stało się i tym razem: w Gmailu pojawiły się trzy nowe funkcje, które sprawiają, że obsługa poczty jest wygodniejsza i bardziej przejrzysta.

fot. gmail.google.com


Pierwszą nowością, która najbardziej wrzuca się w oczy, jest integracja Google Translator z Gmailem. Od teraz możemy dowolnie tłumaczyć wszystkie wiadomości, które zostały do nas przesłane w innym języku. Tłumacz nie zmienia jednak pierwotnej wiadomości – po przetłumaczeniu możemy wrócić do oryginalnego tekstu. Jeśli chodzi o samo tłumaczenie – no cóż, powinniśmy podchodzić do niego z dystansem, gdyż nie jest ono bardzo dokładne, a czasem może zniekształcić sens wiadomości.

Kolejna nową funkcją jest funkcja ,,Zignoruj’’. Służy ona do wyciszeniu wątku, w którym nie chcemy brać udziału, ale którego też nie chcemy skasować. Dzięki temu nie będziemy dostawać wątków mailowych pt.,,Nowość’’. Funkcję te można znaleźć po prawej stronie pod zakładką ,,Więcej’’.

Ostatnim ulepszeniem, a w zasadzie korektą, jest tytuł w pasku przeglądarki. Od teraz w pierwszej kolejności będzie wyświetlana informacja o odebranych wiadomościach, następnie nazwa meila, a na końcu napis ,,Gmail’’.

Aleksandra Kurzyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry