„Wrocławska Fontanna Multimedialna” rozpoczęła nowy sezon.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Chociaż sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej rozpoczął się 28 kwietnia, to pierwszy pokaz specjalny zaplanowano na 1 maja. Przyciągnął on setki, jeśli nie tysiące wrocławian i turystów, którzy tłumnie przybyli we wtorkowy wieczór w okolice Hali Stulecia, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widowisko ognia, wody i dźwięku.

fot.newsfix.pl


Wrocławska Fontanna to największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. W jej niecce o powierzchni ok. 1 ha jest zamontowane 300 dysz wodnych, 3 dysze ogniowe i 800 punktów świetlnych, które wraz z muzyką, laserami i obrazami rzucanymi przez projektor na ekran wodny tworzą jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia.

Koszt budowy fontanny wynosił 20 mln zł a jej otwarcie miało miejsce 4 czerwca 2009 r. – w 20. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. Zimą niecka fontanny służy jako największe w mieście otwarte lodowisko.

W tym sezonie, jak co roku przygotowano serię rozpoczynających się o każdej pełnej godzinie począwszy od 10 do 22, kilkuminutowych pokazów z podziałem na program dzienny i nocny, w których wykorzystano zarówno muzykę klasyczną jak i współczesną.

Organizatorzy tegorocznego pokazu specjalnego zatytułowanego „Piękna i bestia” zafundowali natomiast oglądającym podróż przez wszystkie jej gatunki od klasyki (m.in. „Taniec z szablami”), przez muzykę popularną z jej królem Michaelem Jacksonem na czele, po brzmienia elektroniczne. Całości dopełnił pokaz sztucznych ogni.

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry