Aktorzy serialu „Misja: Afganistan” wojskowo przeszkoleni

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

Dziesięć dni trwało przeszkolenie wojskowe aktorów serialu „Misja: Afganistan”. Ćwiczenia odbyły się na poligonie w Wesołej pod Warszawą. Wzięli w nich udział między innymi Paweł Małaszyński, Ilona Ostrowska, Piotr Rogucki, Dawid Zawadzki, Mikołaj Krawczyk czy Sebastian Fabijański.

Gwiazdy szkoliły się pod okiem porucznika Grzegorza Rynickiego, starszego sierżanta Przemysława Wójtowicza oraz starszego szeregowego Marcina Karolewskiego- doświadczonych jeśli chodzi o służbę w Afganistanie. Aktorzy dowiedzieli się jak trudna jest praca żołnierza. Pierwszy tydzień poświęcono na naukę strategii obronnej, posługiwania się moździerzem i granatnikiem czy naukę wydawania komend.

Kursanci dowiedzieli się także jak należy zachowywać się w stosunku do ludności cywilnej. Kolejne dni to wykorzystanie nabytych umiejętności podczas odgrywania scen ze scenariusza oraz ćwiczenia z bronią pirotechniczną. Szkolenie miało pomóc twórcom serialu jak najwiarygodniej pokazać jak wygląda służba na pokojowych misjach w Afganistanie.

„Misja: Afganistan” to pierwsza produkcja zarówno w Polsce jak i całej Europie poruszająca tę tematykę.

Adrianna Krapa
źródło canalplus.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry