O bezpieczeństwie w Internecie dowiesz się na Dworcu Centralnym w Warszawie

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

W oczekiwaniu na pociąg będzie można zdobyć informacje o bezpieczeństwie w sieci. Najlepsze plakaty z konkursu „Tworzymy bezpieczny Internet” przez cały maj można oglądać na Dworcu Centralnym w Warszawie. Poza tym wystawie od 7 maja towarzyszyć ma stoisko, w którym eksperci opowiedzą, jak uniknąć internetowych zagrożeń.

stock.xchng


Dworzec Centralny to pierwsza z polskich stacji kolejowych, na których prezentowane są prace młodych artystów, mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych w sieci. Później wystawa będzie prezentowana także na innych na dworcach w kraju, m.in. w Malborku, Lublinie, Piotrkowie Trybunalskim, Tarnowie, Przemyślu, Krakowie. Konkurs na plakaty poświęcone bezpieczeństwu w sieci zorganizował instytut badawczy NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa).

Od ostatniej soboty kwietnia plakaty można zobaczyć w hali głównej Dworca Centralnego w specjalnie przygotowanych obrotowych punktach wystawienniczych, na peronie III i w dworcowej kawiarni „Cafe Poczekalnia” na antresoli. Jak poinformowano na stronie NASK, wystawie będzie towarzyszyć uruchomienie punktu konsultacyjnego. Po siódmym maja eksperci z NASK będą doradzać podróżnym, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie. Na stoisku będą dostępne materiały edukacyjne skierowane nie tylko do rodziców i opiekunów, ale również do samych dzieci i młodzieży.

Zaprezentowane na Dworcu Centralnym prace zostały stworzone przez uczestników 5. edycji konkursu na plakat o tematyce społecznej. Wydarzenie było organizowane głównie z myślą o młodych osobach, a projekty plakatów mogli nadsyłać zarówno twórcy indywidualni, grupy artystyczne, jak i studenci szkół artystycznych. Spośród ponad 400 prac zgłoszonych do rywalizacji, jury, w którego składzie znaleźli się wybitni polscy artyści graficy, wybrało 200 najlepszych. Na przełomie stycznia i lutego zostały one udostępnione odwiedzającym Muzeum Plakatu w Wilanowie, w którym zorganizowano pokonkursową wystawę.

„Od lat staramy się zwracać uwagę dorosłych na problem bezpiecznego korzystania przez najmłodszych z Internetu. Mamy nadzieję, że dzięki obecności plakatów w przestrzeni polskich miast, w tym na dworcach kolejowych, ten ważny przekaz trafi do jak najszerszej grupy odbiorców” – mówi dr Agnieszka Wrońska, kierownik działu Akademia NASK.

„Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie NASK do współpracy. Nasza dworcowa Galeria powstała aby prace w niej prezentowane mogły trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Tematyka wystawy i wysoki poziom artystyczny powodują, że obok tych plakatów nie przechodzi się obojętnie” – dodaje Anna Rosiek, odpowiedzialna w PKP SA za działania Galerii OPEN.

Konkurs „Tworzymy bezpieczny Internet” to jeden z elementów działalności NASK na rzecz budowy bezpiecznego Internetu. W strukturach NASK działa zespół Dyżurnet.pl, przyjmujący zgłoszenia o niedozwolonych treściach występujących w sieci. Wspólnie z Fundacją Dzieci Niczyje realizowany jest program Komisji Europejskiej „Safer Internet”. NASK jest również pomysłodawcą i realizatorem wielu innych projektów, w tym m.in. „Bądźmy bezpieczni w Internecie”, a także szeregu społecznych kampanii edukacyjnych i medialnych, np. „Nie akceptuję, nie łączę się, nie wchodzę”.

Informacja o wystawie dostępna jest na stronie http://www.nask.pl/wydarzeniaID/id/778

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry